تعویض پروتز سینه

کاشت پروتز سینه یکی از راه حل های مهم و موثر برای افرادی است که به علت بیماری ، جراحی یا دلایل دیگر نیاز به تغییر حجم یا ظاهرسینه خود دارند. با توجه به تأثیرات فیزیکی و روانی زیادی که این عمل می تواند روی افراد داشته باشد ، تعویض پروتز سینه یکی از گزینه های با اهمیت در مراقبت های بعدی شناخته می شود. در این مقاله به بررسی مفاهیم اساسی این عمل ، فرآیند آن ، گزینه های موجود و غیره می پردازیم ؛ بنابراین با مطالعه این مطلب می توانید بهترین تصمیم را برای عمل تعویض پروتز سینه بگیرید و با آرامش بیشتری فرآیند پیش رو را بگذرانید.

 

تعویض پروتز سینه - دکتر رفیع

 

آیا پروتز سینه نیاز به تعویض دارد؟

بله ، در بسیاری از موارد، ایمپلنت سینه نیاز به تعویض دارد. این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

 • فرسودگی: امکان دارد پروتزهای سینه با گذشت زمان دچار فرسودگی شوند و به همین علت قدرت نگه دارندگی و فرم دهی خود را از دست بدهند. در این صورت تعویض پروتز سینه برای حفظ شکل طبیعی سینه ها مورد نیاز است.
 • تغییر در اندازه و شکل بدن : تغییرات در وزن، سن یا سایر عوامل باعث می شود که ایمپلنت پستان تان دیگر مناسب شکل و اندازه بدن شما نباشد و بنابراین عوض کردن آن واجب شود.
 • تغییر سلیقه شخصی: ممکن است به مرور زمان نظرتان عوض شود و بخواهید از یک نوع پروتز دیگر استفاده کنید یا اندازه و شکل جدیدی مدنظرتان باشد. همین مسئله ایجاب میکند جراحی را به منظور تعویض پروتز سینه انجام دهید.
 • تغییرات در سلامت سینه: اگر پروتز پستان شما دچار عواملی مانند عفونت ، التهاب یا مشکلات دیگر شده باشد احتمالا پزشکتان تعویض ایمپلنت پستان را به شما پیشنهاد دهد.

 به طور کلی، تعویض پروتز پستان هر چند سال یکبار صورت میگیرد؛ هرچند این زمان به شرایط و نیازهای فرد بستگی دارد. بهتر است درمورد زمان مناسب تعویض ایمپلنت سینه با جراح پروتز سینه خود مشورت کنید و نظر ایشان را جویا شوید.

اگر شما نیز از ظاهر سینه های خود ناراضی هستید یا احساس درد و مشکل در پروتز سینه خود دارید ؛ می توانید فرم تماس زیر را پر کنید تا سریعا با شما تماس گرفته شود.

جراحی تعویض پروتز سینه چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی تعویض پروتز پستان در تهران توسط پزشک متخصص در این زمینه انجام میگیرد و مراحل زیر را طی می کند:

 • آماده سازی پیش از جراحی: قبل از تعویض پروتز پستان درمورد جزئیات جراحی از پزشک خود پرس و جو کنید. به خاطر داشته باشید که باید راجع به تمام داروهای مصرفی تان به ایشان اطلاع دهید تا تا با روند جراحی تداخلی ایجاد نشود.
 • انتخاب نوع پروتز: در این مرحله ، با مشورت پزشک نوع پروتز خود را بر اساس مواد ساخت آن مانند سیلیکون ، اندازه و شکل دلخواه انتخاب می کنید.
 • عوض کردن پروتز سینه: ابتدا تحت بیهوشی عمومی قرار میگیرید و سپس پزشکتان برش کوچکی در ناحیه پوستی ایجاد می کند تا بتواند پروتز قبلی را حذف کرده و نوع جدید آن را جایگزین کند. گاهی ممکن است پروتز جدید از بافت خود شما یا از دیگر پروتز های طبیعی مانند ایمپلنت پوستی ساخته شده باشد. پس از تعویض پروتز پستان، پزشک برش ها را بسته و پانسمان میکند.
 • ریکاوری بعد از عمل: پس از عمل جراحی، به بخش ریکاوری منتقل می شوید تا تحت نظر قرار بگیرید؛ به علاوه، درمورد مراقبتهای پس از جراحی نیز راهنمایی هایی به شما ارائه میشود.
 •  پیگیری و مراقبت های بعدی: بعد از مرخص شدن از بیمارستان همچنان به پیگیری های مداوم نیاز خواهید داشت؛ به عنوان مثال باید به طور منظم با پزشک خود ملاقات کنید تا تغییرات شما را بررسی کند.

زمان تعویض پروتز پستان

زمان مناسب برای تعویض ایمپلنت سینه بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله:

 • فاصله زمانی  پس از جراحی اولیه: فاصله زمانی عمل تعویض پروتز پستان تا جراحی قبلی تان اهمیت ویژه ای دارد که می تواند حداقل 6 ماه به طول بینجامد. رعایت این مدت زمان برای اجتناب از مشکلات بعدی واجب می باشد.
 • وضعیت فعلی سلامت: اگر در حال حاضر با مشکلات سلامتی خاصی درگیر هستید و یا داروهای بخصوصی را مصرف میکنید، پزشک برای کاهش خطرات و عوارض جانبی بعد از عمل ممکن است تغییر و جا به جایی ایمپلنت سینه را به تعویق بیندازد.
 • آمادگی روحی و روانی: تصمیم برای تغییر دادن پروتز پستان نیازمند آمادگی روحی و روانی کامل است و اگر نسبت به این جراحی هنوز اطمینان ندارید بهتر است تا زمان مناسب منتظر بمانید.

با توجه به موارد ذکر شده بسیار مهم است که درمورد زمان مناسب برای تعویض پروتز پستان با جراحتان صحبت کرده و نگرانی های خود را با او در میان بگذارید.

برای دریافت نوبت جهت تعویض پروتز پستان و بهره مند شدن از مزایا این عمل توسط بهترین جراح ایمپلنت سینه تهران  می توانید با شماره تماس  02188042494   و شماره موبایل 09192703400  تماس بگیرید.

مزایای تعویض پروتز پستان

تعویض پروتز سینه می‌تواند مزایای متعددی داشته باشد، از جمله:

 • بهبود ظاهر و زیبایی: پروتز پستان جدید می تواند شکل و اندازه سینه را بهبود ببخشد.
 • احساس راحتی بیشتر
 • تطابق بیشتر با نیازهای روزمره: تعویض ایمپلنت سینه می تواند بر اساس فعالیت های روزمره شما مانند نیازهای ورزشی و سبک زندگی تان انجام گیرد.
 • پذیرش و رضایت روانی: با بهبود زیبایی ظاهری، اعتماد به نفس و رضایت روانی نیز افزایش می یابد.

 در نهایت اگر تعویض پروتز سینه به شکل اصولی انجام شود می تواند کیفیت کلی زندگی فرد را تا حد زیادی ارتقاء دهد.

بهترین جراح لیفت صورت در تهران - دکتر رفیع
دکتر رضا رفیع

دکتر رضا رفیع، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، با بیش از 20 سال تجربه، چهره و اندام شما را به شاهکاری از زیبایی تبدیل می کند.

دکتر رضا رفیع

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه