مراقبت های بعد از پروتز سینه

پروتز سینه یکی از عمل های زیبایی بدن محسوب می گردد که امروزه در میان بانوان بسیار پرطرفدار است. هدف از قرار دهی پروتز در سینه ، افزایش سایز پستان ها و برجسته کردن آن ها می باشد که در بالا بردن میزان جذابیت اندام خانم ها تاثیر بسزایی دارد. یکی از مسائل مهمی که هر بانو متقاضی باید پس از عمل به آن توجه داشته باشد ، مراقبت های بعد از پروتز سینه است. رعایت توصیه هایی که در این خصوص از جانب بهترین جراح پروتز پستان تهران یا شهر های دیگر ایران به هر فرد ارائه می شود ، در نتیجه ای که پس از پایان دوران ریکاوری نمود پیدا می کند ، تاثیر مستقیمی دارد.

 

مراقبت های بعد از پروتز سینه - دکتر رفیع

 

در خصوص نکات مراقبتی نخستین روزهای پس از عمل قرار دادن پروتز پستان ، جراح پلاستیک و زیبایی بر استراحت کامل تاکید می کند. تا 48 ساعت بعد از جراحی کاشت پروتز در سینه ، برای انجام کارهایتان بهتر است از اعضای خانواده یا دوستان خود کمک بگیرید. در طول دوره نقاهت موظف هستید توصیه های مراقبتی را به طور کامل و دقیق رعایت فرمایید. دکتر رضا رفیع بهترین دکتر کاشت پروتز سینه در تهران در ادامه این موارد را متذکر شده اند:

مراقبت های بعد از پروتز سینه درخصوص مصرف دارو

یکی از مهم ترین نکات مراقبت های بعد از پروتز سینه  مصرف دارو های تجویز شده می باشد. عموماً عمل پروتز پستان تحت بیهوشی عمومی انجام می پذیرد. از این رو انتظار می رود با رفع اثر دارو ، فرد حالت تهوع و استفراغ را تجربه نماید. بنابراین پزشک جهت رفع این مشکل داروهای ضد تهوع را تجویز می کند. می توانید هر 6 ساعت یکبار ، به جهت کنترل حالت تهوع به مدت 24 الی 48 ساعت ، از این دارو ها استفاده کنید.

درد پس از عمل کاشت ایمپلنت 

درد نیز یکی دیگر از اثرات اجتناب ناپذیر بعد از عمل پروتز پستان است که هرچه داروی بیهوشی کم اثرتر می شود ، شدت درد به میزان بیشتری نمود می یابد. در راستای تسکین درد نیز دارو های مسکن برای فرد تحویز می گردد. هر چند در وهله اول از او خواسته می شود به کمک کمپرس یخ یا داروهای مسکن بدون نسخه مانند استامینوفن شدت درد را کنترل نمایند. چنانچه این امر مؤثر واقع نشود از مسکن های تجویزی استفاده نمایند.

هنگام مصرف داروی مسکن از پرداختن به اعمال زیر اجتناب کنید و نکات مراقبت های بعد از پروتز سینه را رعایت فرمایید تا دچار عارضه جدی نشوید:

  1. مشروبات الکلی مصرف نکنید ؛ زیرا ادغام ترکیبات داروهای مسکن با الکل می تواند بر روی کبد تاثیرات منفی بگذارد.
  2. رانندگی نکنید؛ مسکن ها شما را خواب آلود و گیج می کنند؛ از این رو بهتر است پشت فرمون ننشسته و زندگی تان را به خطر نیندازید.

امکان دارد بهترین دکتر پلاستیک و زیبایی بدن شما داروی انتی بیوتیک نیز تجویز نماید که هدف آن جلوگیری از بروز عفونت در محل برش ها می باشد.

 

مراقبت های بعد از پروتز سینه

 

نکات مراقبت های بعد از پروتز سینه در رابطه با فعالیت و تمرین های ورزشی

بعد از جراحی و قرار دادن پروتز پستان همانطور که گفته شد در روزهای اول بهتر است استراحت کنید. پس ازآن که اثرات گیجی و خواب آلودگی ناشی از عمل بیهوشی رفع گردید می توانید پیاده روی سبک را آغاز نمایید. تا مدتی فعالیت ورزشی شما به پیاده روی محدود می شود. حداقل تا 3 هفته ابتدایی نباید وسیله های بسیار سنگین را بلند کنید. حرکات ورزشی که به کشش یا فشار زیادی نیازمند هستند نیز باید در این بازه کنار گذاشته شوند. اجازه پزشک برای ادامه دادن روتین ورزشی ، الزامی است.

نحوه خوابیدن

خیلی از افراد در رابطه با مراقبت های بعد از پروتز سینه و نحوه خوابیدن بعد از آن سوال می پرسند. از همین رو دکتر رضا رفیع بهترین جراح و متخصص جراحی های پلاستیک و زیبایی بدن در تهران در رابطه با آن مطالبی را بیان نموده اند که به آن خواهیم پرداخت. برای رسیدن به بهبودی مطلوب ، توصیه می شود سر خود را هنگام خواب بالا نگه دارید. دو یا چند بالش را زیر سر خود قرار داده تا سر به موازات بدن قرار نگیرد. این حالت کمک می کند که خون به خوبی جریان پیدا کند و ورم و کبودی ها نیز زودتر برطرف شوند. همچنین باید از خوابیدن به روی پهلو یا شکم خودداری کنید.

پوشیدن گن بعد از پروتز پستان

بعد از باز کردن پانسمان ها ، برای مدتی لازم است از گن یا سوتین های طبی استفاده نمایید. این نوع پوشش ، پستان ها را در محل خود نگه می دارند و اجازه نمی دهند که بیش از حد تکان بخورند. همچنین با فشار نسبی که وارد می سازد از افزایش ورم سینه ها جلوگیری می کند.

اگر می خواهید از عمل پرتز سینه نتیجه ای مطابق میل و رضایت بخشی را کسب کنید ، موظف هستید که تمام نکاتی را جراح سینه تحت عنوان مراقبت های بعد از پروتز سینه به شما گفته است ، رعایت کنید. در این صورت نه تنها هیچ عارضه ای بعد از عمل گریبان گیرتان نمی شود بلکه ریکاوری با سرعت بیشتری سپری شده و شما در کوتاه ترین زمان به نتیجه نهایی دست می یاببد.

جراجی-بینی-تهران

دکتر رضا رفیع

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه