علایم ابتلا در ویروس کرونا

فهرست مطالب

علایم ابتلا در ویروس کرونا

علایم ابتلا در ویروس کرونا : اگر شما آب ریزش بینی و خلط دارید احتمالا سرما خوردگی معمولی دارید ، زیرا کرونا سرفه خشک دارد و آبریزش بینی ندارد. این ویروس ، ابتدا ۳-۴ روز در گلو می ماند و در این مدت شما گلو درد دارید.

ویروس با ترشحات بینی مخلوط شده و به ریه می رود باعث پنومونی یا ذات الریه می شود در طی این دوره شما به مدت ۵ تا۶ روز ، تب و گاهی لرز و سختی تنفس دارید.

احتقان بینی در این بیماری به مانند آنچه که تا به حال تجربه می کردید نیست و شبیه به حالت غرق شدگی در آب است.

ویروس جدید به حرارت حساس هست و در درجه ۲۶-۲۷ کشته می شود و از آفتاب متنفر است.

علایم ابتلا در ویروس کرونا

اگر فردی عطسه و سرفه می کند از او ۱۰ فوت فاصله بگیرید ، چرا که ویروس سنگین هست و بیشتر پیش نمی رود و با هوا جا به جا نمی شود.

اگر قطرات روی سطح فلزی بیفتند حداقل ۱۲ ساعت ویروس زنده می ماند ، پس در صورتی که هر گونه تماسی با سطح فلزی داشتید دست خود را با آب و صابون بشویید.

دست های خود را مرتبا با آب و صابون بشویید ، ویروس روی دست ۵-۱۰ دقیقه بیشتر زنده نمی ماند ؛ ولی ممکن است در این زمان کوتاه شما از طریق دست چشم ها و بینی و صورت خود را لمس کنید.

روی مصرف مایعات زیاد ، تاکید موکد داریم.

محققان معتقدند کرونا جدید نسبت به ویروس های هم خانواده خود در سال ۲۰۰۲ ، ده تا بیست بار بیشتر به رسپتوراهی خود در بدن می چسبد و همین باعث قدرت سرایت بالای آن می شود.

بهترین جراح لیفت صورت در تهران - دکتر رفیع
دکتر رضا رفیع

دکتر رضا رفیع، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، با بیش از 20 سال تجربه، چهره و اندام شما را به شاهکاری از زیبایی تبدیل می کند.

0 0 آرا
امتیازدهی به مقاله
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات

دکتر رضا رفیع

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه