امروزه اعمال جراحی زیبایی بر روی اندام های مختلف بدن انجام می گیرد. در این میان جراحی سینه برای بانوان دارای اهمیت ویژه ای می باشد ، چرا که سینه در خانم ها علاوه بر ایجاد تناسب اندام و زیبایی به عنوان یکی از اساسی ترین ویژگی های بارز زنانگی نیز به شمار می رود. یکی از علل اصلی که شما را در مسیر رسیدن به خواسته هایتان قرار می دهد ، مراجعه به بهترین جراح سینه در تهران حاذق است که پیشنهاد ما دکتر رضا رفیع می باشد.

 

جراحی سینه- دکتر رفیع

 

بنابراین شاهد این امر هستیم که افرادی که از فرم و اندازه سینه های خود به هر دلیلی ناراضی هستند یا اینکه متاسفانه بافت سینه خود را در اثر بیماری خاصی از دست داده اند جهت رفع این مشکلات درصدد انجام جراحي سينه بر می آیند.به طور کلی افرادی که به منظور جراحي سينه باید به پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه کنند.

کاندیدای جراحی سینه

کاندیدای جراحی سینه ، از نظر بهترین جراح سینه تهران در یکی از 4 گروه ذیل قرار دارند :

 1. بانوانی که سینه های کوچکی دارند و این اتفاق یا به دلیل عدم رشد صحیح سینه ها در سنین رشد بروز یافته یا در اثر بارداری و شیردهی ، سینه ها دچار افتادگی شده و حجم سینه ها کوچک شده است.
 2. خانم هایی که دارای سینه هایی بزرگ هستند و بزرگی سینه در آن ها سبب افتادگی سینه ها نیز شده است.
 3. بانوانی که از سایز و حجم سینه خود رضایت دارند و تنها با افتادگی سینه ها مواجه هستند.
 4. خانم هایی که حجم سینه آن ها با اندام شان تناسب ندارد و افتادگی سینه آن ها شدید می باشد.

اقدامات لازم قبل از جراحی سینه

افراد پیش از انجام جراحي سينه باید نکات زیر را مد نظر داشته باشند :

 • فردی که تمایل به انجام این جراحی دارد باید از لحاظ سلامتی در حد خوب و قابل قبولی باشد ، چرا که انجام جراحي سينه برای افرادی که دچار اختلالاتی از قبیل مشکلات عروقی و قلبی هستند ، افرادی که مشکلات کلیوی ، ریوی ، کبدی دارند و همچنین افراد مبتلا به مشکلات روحی و روانی می تواند ایجاد خطر کند.
 • مصرف داروهای ضد بارداری از دو هفته قبل تا دو هفته بعد از جراحي سينه ممنوع است ؛ زیرا می تواند خطر آفرین باشد.
 • از آنجا که استعمال دخانیات می تواند هم در خلال عمل ایجاد مشکل کند و هم روی روند ترمیم زخم ها پس از عمل تاثیر منفی بگذارد ، مصرف سیگار و قلیان قبل و بعد از عمل به طور کامل باید قطع گردد.
 • افرادی که در سنین بالای 35 سال قرار دارند و سابقه ابتلا به سرطان سینه در خانواده آن ها وجود دارد باید پیش از عمل ، حتما بر روی آن ها سونوگرافی و ماموگرافی صورت پذیرد.

روش های جراحی سینه

 • بزرگ کردن سینه یا جراحی پروتز سینه

این عمل جراحی با هدف افزایش سایز سینه انجام می گیرد و طی آن پروتز یا ایمپلنتی در سینه فرد قرار داده می شود.

جراحی پروتز سینه توسط دکتر رفیع بهترین جراح سینه

 

 • کوچک کردن سینه یا عمل ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه برای افرادی که سینه های بزرگی دارند و از این مسئله دچار نارضایتی هستند و اعتماد به نفس خود را از دست داده اند یا حتی در مواردی این افراد در ناحیه قفسه سینه خود با احساس درد روبرو هستند و با مشکلاتی دیگر اعم از احساس درد در ناحیه شانه ها و حساسیت پوستی مواجه می باشند ، گزینه بسیار مناسبی است.

 • لیفت سینه یا جراحی ماستوپکسی

افرادی که از سینه هایی شل و افتاده برخوردارند ، می توانند با مراجعه به بهترین دکتر عمل سینه و پس از مورد ارزیابی قرار گرفتن توسط ایشان ، نسبت به جراحی لیفت سینه یا بالا کشیدن سینه های خود اقدام نمایند.

 • جراحی بازسازی و ترمیم سینه

خانم هایی که به دلیل برخی بیماری های خاص همچون سرطان سینه متاسفانه بافت سینه خود را از دست داده اند ، می توانند با جراحی بازسازی سینه مجددا به فرم طبیعی سینه های خود دست یافته و اعتماد به نفس شان را بازیابند.

 

جراحی سینه-دکتر رفیع

 

 • کوچک کردن سینه مردان یا جراحی ژنیکوماستی

 • به اختلال بزرگ شدن سینه مردان در علم پزشکی ، اصطلاح ژنیکوماستی اطلاق می شود.
 • این عارضه در هر سنی ممکن است رخ دهد و علامت اصلی آن وجود بافت اضافی در ناحیه سینه ها می باشد که می تواند با درد و حساسیت همراه باشد.
 • در صورتی که این عارضه با فعالیت های ورزشی ، رژیم های غذایی و مصرف دارو درمان نگردد ، جراحی ژنیکوماستی جهت کوچک کردن سینه مردان پیشنهاد آخر جراح پلاستیک خواهد بود.
 • طی جراحی ژنیکوماستی ، چربی و بافت اضافی ای که موجب بزرگی سینه ها شده است برداشته شده و فرد درمان خواهد شد.

مراحل انجام عمل سینه

جراحی سینه بسته به نوع و هدف از انجام آن ها کمی پیچیده می باشد. عموم مراحل با یکدیگر مشابه بوده و تفاوت آن ها در نوع تغییرات مورد نیاز است. به طور کلی می توان گفت که انجام جراحی های پستان 5 مرحله اساسی را شامل می شوند:

 1. بیهوشی : انواع بیهوشی برای عمل های زیبایی پستان ، بیهوشی عمومی ، بی حسی موضعی و در صورت لزوم تزریق داروی آرام بخش درون وریدی است. انتخاب روند مناسب بر عهده بهترین جراح سینه تهران می باشد.
 2. برش ها: گام بعدی ، ایجاد برش های جراحی است. با توجه به جراحی مد نظر ، محل برش ها و طول آن ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود.
 3. اعمال تغییرات : مرحله سوم ، پیاده سازی تغییرات لازم می باشد. بر اساس خواسته فرد ، در این بخش سایز سینه ها افزایش یا کاهش می یابد یا اینکه افتادگی پستان ها برطرف می شود. اعمال این اصلاحات به طور هم زمان نیز امکان پذیر است.
 4. بستن برش های جراحی : با انجام تمام تغییرات موردنیاز و پایان پروسه ، جراح با استفاده از نخ بخیه یا چسب جراحی ، محل برش ها را می بندد. بخیه ها ممکن است جذبی یا غیرقابل جذب باشند.
 5. مشاهده نتیجه : مرحله آخر ، بررسی نتیجه بدست آمده است. هر چند فرم نهایی پستان ها پس از دوره ریکاوری و برطرف شدن ورم و کبودی نمایان می شود اما بلافاصله بعد از به هوش آمدن ، فرد متوجه تغییرات قابل مشاهده ای خواهد شد.

 

جراحی سینه- دکتر رفیع

 

بعد از عمل سینه چه چیزی در انتظارتان است؟

پس از اتمام جراحی سینه ، برای چند ساعت تحت مراقبت قرار خواهید گرفت. جراح پلاستیک با استفاده از گاز جراحی ، پستان ها را پانسمان کرده و سینه بند طبی یا بانداژ الاستیکی را به دور آن ها می بندد. این عمل به کاهش ورم ایجاد شده و بهبودی سریع تر سینه ها کمک بسیاری می کند.همچنین ایشان دستورالعمل های لازم در باب مراقبت های بعد از جراحی را در اختیارتان قرار می دهد . در صورت لزوم داروهایی را نیز تجویز می نماید.

آیا جراحی سینه با درد همراه است؟

بروز درد نسبی در محل اسکارهای جراحی سینه و نواحی که بر روی آن ها تغییراتی اعمال شده ، کاملاً طبیعی است و به مرور طی نهایتاً یک هفته باید برطرف شود. جراح برای کمک به کاهش درد ، داروهای مسکنی تجویز می کند که می توانید طبق دستور مصرف کنید. البته ورم و کوفتگی ناشی از عمل چندین هفته طول می کشد تا بهبود یابند. چنانچه شدت این موارد از حد طبیعی فراتر رود یا با سپری شدن بازه زمانی تعیین شده ، همچنان بهبود نیافته باشند ، جهت رفع مشکل باید به جراح پلاستیک خود مراجعه نمایید.

دوره ریکاوری جراحی سینه

 • به طور کلی دوره نقاهت جراحی سینه ، با توجه به نوع عمل و واکنش بدن فرد به تغییرات اعمال شده ، بین 1 تا 6 هفته در نظر گرفته می شود. هر چند عموماً افراد با گذشت 2 هفته ، توانایی لازم برای پرداختن به امور روزانه خود و بازگشت به محل کار و تحصیل را پیدا می کنند
 • اما همچنان باید نکات مراقبتی که توسط بهترین دکتر جراحی سینه گفته شده را برای مدتی انجام دهند. همچنین فرد می بایست شدت و میزان فعالیت های خود را کم کم و به مرور افزایش دهد.
 • استفاده از گن یا سوتین طبی در طول دوره ریکاوری و تمیز نگه داشتن محل برش های جراحی ، از مهم ترین مواردی هستند که باید پس از عمل پستان انجام دهید.