جراحی زیبایی بازو

جراحی زیبایی بازو

جراحی زیبایی بازو یا در واقع براکیوپلاستی ، به برداشتن پوست شل و افتاده زیرین بازوها منتج شده و بدین ترتیب به متناسب شدن فرم ظاهری این اندام می انجامد.

به طور کلی با افزایش سن ، از قوام پوست بازوها کاسته شده و شاهد شل شدن تدریجی بازوها خواهیم بود ؛ این مسئله در افرادی که تحرک کافی ندارند بیشتر مشهود است.

بازوها ، تاثیر قابل توجهی بر تناسب فرم بالا تنه دارند ، از این رو افرادی که با مشکل افتادگی و شلی بازوها روبرو هستند ؛ با کاهش اعتماد به نفس مواجه بوده و از پوشیدن لباس های آستین کوتاه امتناع می کنند.

این دسته از افراد می توانند با انجام جراحی زیبایی بازو یا اصطلاحا لیفت بازو ، از این مشکل رهایی یابند.

جراحی زیبایی بازو

نحوه جراحی زیبایی بازو

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در این جراحی ، برش های لازم بر اساس صلاحدید جراح و همچنین میزان و محل پوست اضافی مورد نظر که می بایست برداشته شود ، در ناحیه پشت یا داخل بازو ایجاد می شوند.

برش های ایجاد شده جهت انجام جراحی براکیوپلاستی عموما از زیر بازو تا بخش فوقانی آرنج امتداد می یابند ، البته لازم به ذکر است که با توجه به وضعیت هر فرد ، ممکن است برش های ایجاد شده محدود شوند.

سپس چربی های اضافی موجود در ناحیه بازوها مستقیما یا با لیپوساکشن دفع می شوند ، پوست اضافی نیز برش داده می شود و سپس بر روی خط جدید بازو تنظیم می گردد و در نهایت سرتاسر موضع برش به وسیله بخیه دوخته می شود.

در جراحی براکیوپلاستی ، برای تخلیه نمودن مایع یا خون از پوست بیمار ، لوله باریک و کوچکی در بخش زیرین پوست قرار داده می شود.

طی دوران بهبودی و روند ترمیم به منظور کاهش تورم ناشی از جراحی براکیوپلاستی ، بازوهای بیمار پانسمان می شوند و به کمک نوعی پوشش فشرده یا اصطلاحا با بانداژالاستیک پوشانده می شوند.

تکنیک های برش در جراحی بازو

بسته به شرایط فرد و صلاحدید جراح پلاستیک ممکن است هر یک از روش های ذیل به منظور ایجاد برش در جراحی لیفت بازو ، مورد استفاده قرار گیرند :

 1. روش عمومی : این روش ، قدیمی ترین روش ایجاد برش در راستای جراحی بازو به شمار می رود که طی آن ، برشی از مجاورت آرنج تا ناحیه زیربغل لحاظ خواهد شد.
 2. روش سرتاسری : در این روش که به روش اکستند نیز موسوم است ، تا جداره سینه عمل لیفت انجام می گیرد.
 3. برش ماهی : در این روش ، برشی به شکل ماهی در زیر بازوی بیمار لحاظ شده و نسج اضافی موجود در آن قسمت برداشته می شود.

جراحی زیبایی بازو

چه افرادی کاندیدای مناسب جراحی زیبایی بازو هستند ؟

 1. افرادی که دارای سلامت فیزیکی کامل هستند.
 2. افرادی که از انجام این جراحی خواسته ای معقول دارند.
 3. افرادی که دچار اضافه وزن قابل توجه نیستند.
 4. افرادی که ثبات وزن دارند.
 5. افرادی که سیگار مصرف نمی کنند.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بازو

 • امکان دارد بیمار ، تا چند روز پس از عمل به دلیل وجود تیوب و بانداژی که با هدف تخلیه ترشحات در داخل بازو قرار داده شده است کمی احساس درد نماید که جای نگرانی نیست و می توان آن را از طریق مصرف داروهای مسکن کنترل نمود.
 • توجه داشته باشید که تیوب و بانداژی که در بازوها قرار داده شده اند معمولا یک روز پس از عمل توسط پزشک معالج برداشته می شوند.
 • بیماران ، پس از عمل جراحی زیبایی بازو باید از انجام فعالیت های بدنی شدید پرهیز کنند و به دست های خود استراحت کافی دهند.

ماندگاری جراحی زیبایی بازو

جراحی زیبایی بازو معمولا دارای ماندگاری طولانی مدت است  ، گرچه آیتم هایی از قبیل افزایش و کاهش وزن جزو عواملی هستند که منجر به بروز افتادگی در بخش زیرین بازوها می شوند.

عوارض جراحی زیبایی بازو

یکی از شایع ترین سوالاتی که ذهن کاندیدای جراحی زیبایی بازو را به خود مشغول می کند این است که آیا جراحی بازو عوارض دارد ؟

جراحی بازو نیز همانند تمامی اعمال جراحی پلاستیک می تواند با عوارضی همراه باشد ؛ البته ریسک بروز خطرات و عوارض ناشی از جراحی های پلاستیک ، در صورت انتخاب صحیح جراح فوق تخصص پلاستیک به میزان قابل ملاحظه ای تقلیل خواهد یافت.

جراحی زیبایی بازو

در ذیل به برخی از رایج ترین عوارض عمل جراحی بازو اشاره داشته ایم :

 • حساسیت به داروی بیهوشی
 • احتمال خونریزی و آسیب بافتی
 • لخته شدن خون
 • غیرقرینه شدن بازوها
 • تجمع خون در موضع جراحی
 • آسیب دیدن اعصاب حسی بازو
 • آسیب دیدن بافت های عمیق بازو

دکتر سیدرضا رفیع از بهترین جراحان پلاستیک تهران می باشند که نتایج موفقیت آمیز فراوانی در زمینه انواع جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در کارنامه کاری خود به ثبت رسانیده اند.

از ایشان می توان به عنوان بهترین جراح بازو در تهران نیز نام برد که با انجام دقیق این عمل جراحی ، موجبات رضایت خاطر مراجعین شان را به بهترین نحو ممکن فراهم می آورند.

هزینه جراحی بازو

توجه داشته باشید احتساب و برآورد هزینه اعمال جراحی زیبایی ؛ اعم از جراحی زیبایی بازو ، پیش از معاینه و بررسی بیمار ممکن نخواهد بود.

زیرا هزینه نهایی کلیه جراحی های زیبایی ، متاثر از عوامل مختلفی می باشد و در هر فردی متغیر است.

بنابراین به منظور کسب اطلاعات در خصوص قیمت دقیق جراحی زیبایی بازو ، باید جهت ویزیت و معاینه به مطب پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه فرمایید.

Call Now Buttonتماس با دکتر