جراحی بینی از متداول ترین اعمال جراحی زیبایی به شمار می رود که روزانه بر میزان محبوبیت آن در میان اقشار مختلف جامعه افزوده شده و شمار متقاضیان آن رو به افزایش است. حال آن که در بین افراد زیباجو که تصمصیم به انجام عمل بینی دارند ، غالبا این طور تصور می شود که شانس موفقیت جراحی بینی گوشتی نسبت به جراحی بینی استخوانی کمتر بوده و امکان بازگشت نتایج آن وجود دارد.

در صورتی که دارای بينی گوشتی هستید و این پرسش ها ذهن تان را درگیر کرده است و به دلیل ترس از عدم حصول نتایج موفقیت آمیز از جراحی بينی نسبت به انجام آن مردد هستید ، پیشنهاد می کنیم مقاله پیش رو را مطالعه بفرمایید.

خصوصیات ظاهری بینی گوشتی

بينی های گوشتی ، پوستی ضخیم و غضروفی ضعیف دارند ؛ در قسمت نوک این نوع از بینی ها غدد چربی فراوانی وجود دارد.

همچنین نوک بينی های گوشتی ، غالبا پهن و بزرگ بوده و گاها با افتادگی نیز همراه است.

نمونه کارهای جراحی بینی دکتر سید رضا رفیع بهترین جراح بینی تهران

آیا عمل بینی گوشتی موفقیت آمیز است ؟

در حال حاضر بر اساس پیشرفت چشمگیری که در حوزه جراحی بینی اتفاق افتاده ؛ باید اشاره داشت که جراحي بيني گوشتي ، مشروط به این که انجام آن به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک حاذق و کاردان محول شده و اصول جراحی بینی در آن لحاظ شود ؛ دیگر یک ریسک به حساب نیامده و به نتایج قابل قبولی منتج خواهد شد.

آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی باز خواهد گشت ؟

یکی از مهم ترین دغدغه های افراد در جراحی بینی گوشتی ، ریسک بازگشت پذیری بینی به فرم سابق خود می باشد. اگر چه در گذشته این دغدغه انکار ناپذیر بوده و هیچ تضمینی برای عدم بازگشت نتیجه جراحی بینی های گوشتی وجود نداشت.

باید خاطر نشان نمود که امروزه به منظور جراحی بينی های گوشتی از تکنیک ها و شیوه های جدید جراحی بينی استفاده می شود ، از این رو امکان حصول نتایج موفقیت آمیز از این عمل جراحی افزایش یافته و احتمال بازگشت پذیری نتایج آن به حداقل ممکن و تقریبا به صفر رسیده است.

اهمیت نوع پوست بینی در جراحی بینی گوشتی

نوع و ضخامت پوست یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در نتیجه بدست آمده از عمل می باشد. تقریباً تمامی دماغ های گوشتی ، پوستی با ضخامت بالا را دارا هستند. این لایه ضخیم ، پوششی است بر روی ساختارهای غضروفی و استخوانی تشکیل دهنده دماغ. هر چه ضخامت پوست بیشتر باشد ، فرم و ساختار زیرین بینی کمتر در معرض دید قرار می گیرد. بنابراین بینی بدون هیچگونه قوس و انحنایی به نظر می رسد.

اگر در طول رینوپلاستی ، جراح بینی این مورد را مد نظر قرار ندهد ، هر گونه تغییری را که بر ساختمان داخلی بینی اعمال کند ، تاثیری بر ظاهر بیرونی دماغ نمی گذارد؛ چرا که پوست ضخیم آن مانع از دیده شدن اصلاحات انجام شده می شود. علاوه بر این ، بینی های گوشتی باید وزن زیادی را که ناشی از ضخامت بالای پوست می باشد ، تحمل نمایند. بدین نحو اگر هنگام عمل از ضخامت آن کم نشود ، پس از رینوپلاستی ممکن است باعث افتادگی نوک بینی شود. مورد اخری که باید به آن توجه کرد ، اهمیت پوست در روند بهبودی بینی های گوشتی است. این لایه های ضخیم پوستی از دو نظر ، ریکاوری را کمی دشوار و طولانی می سازند:

  1. ریسک بالای برجای ماند اسکار
  2. بروز تورم بسیار

جراحی بینی گوشتی

آیا مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی با بینی استخوانی متفاوت است ؟

بله ؛ جراحی بينی گوشتی به مراتب حساس تر و پیچیده تر از جراحی بينی استخوانی می باشد ، در نتیجه نیازمند مراقبت بیشتری خواهد بود.

توجه داشته باشید که ورم ناشی از جراحی در بينی های گوشتی ، شدیدتر از تورم بينی های استخوانی بوده و گاهاً جراح معالج جهت تسریع روند کاهش تورم بینی ، تزریق کورتون را برای فرد تجویز می نماید.

لذا به طور کلی افرادی که از بينی گوشتی برخوردارند ، نسبت به افرادی که دارای بينی استخوانی هستند ؛ باید مدت زمان طولانی تری جهت دیدن نتیجه نهایی جراحی بينی صبر کنند.

چسب زدن به بینی بعد از عمل دماغ گوشتی

همانطور که اشاره شد بعد از عمل ، دماغ های گوشتی به میزان بیشتری متورم می شوند و تمایل پوست به ایجاد اسکار زیاد است. این دو عامل طولانی تر شدن دوره ریکاوری و در پی آن مدت زمان چسب زدن به بینی را افزایش می دهند. زدن چسب بینی به ویژه شب و پیش از خواب علاوه بر این که به پوست کمک می کند بر ساختار جدید به خوبی قرار گیرد، از ورم ایجاد شده بر روی آن نیز می کاهد. مدت زمان مورد نیاز با توجه به سرعت روند بهبودی بینی گوشتی و صلاحدید جراح معین می شود.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

احتمالا بسیاری از شما مطالبی در رابطه با انجام جراحی بینی با لیزر شنیده اید اما باید بگوییم هیچ از کدام از این مطالب صحت علمی ندارد و تنها جهت جلب توجه و تبلیغات در سایت های گوناگون نوشته می شود ؛ تنها کاربرد لیزر در جراحی زیبایی بینی ، رفع جای اسکار ناشی از برش های عمل زیبایی بینی می باشد.

جراحی بینی گوشتی

بهترین مدل جراحی برای بینی های گوشتی کدام است؟

برای انتخاب مدل بینی جهت انجام رینوپلاستی لازم است که ساختار طبیعی دماغ در نظر گرفته شود. زیرا بافت های آن باید تحمل تغییرات اعمالی را داشته باشند. متقاضیان می توانند یکی از سه مدل طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی را برای عمل دماغ خود انتخاب کنند. می توان گفت ، براساس آناتومی بینی های گوشتی ، جراحی بینی طبیعی بهترین انتخاب می تواند باشد. به این دلیل که بافت های تشکیل دهنده دماغ گوشتی از استحکام بالایی برخوردار نبوده و نمی توانند تغییرات زیادی را تحمل کنند. در عمل طبیعی برعکس جراحی بینی فانتزی ، تمام اصلاحات در حد معمول و توان اسکلت بینی اعمال می شوند.

عمل بینی گوشتی فانتزی

نمی توان در بينی های گوشتی به علت ویژگی های منحصر به فردشان تغییرات زیادی را اعمال کرد از این رو این نوع از بينی ها گزینه مناسبی جهت انجام جراحی بینی فانتزی نمی باشند و انجام جراحی بينی طبيعی بهترین گزینه برای آن ها است.

هزینه عمل بینی

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی ، متقاضی جراحی بینی باید حضورا به مطب جراح پلاستیک بینی مراجعه کرده و تحت معاینه و بررسی قرار گیرد.