عمل جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : در جامعه کنونی ما جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی محسوب می گردد ، از این رو هر روزه افراد بسیاری به انجام این جراحی رو می آورند.

نکته ای که در یک عمل بینی موفق باید رعایت گردد ؛ حفظ تناسب بینی با دیگر اعضای صورت ، در عین حفظ عملکرد اصلی آن می باشد.

بنابراین افرادی که قصد انجام جراحی بینی دارند باید نسبت به نتیجه این عمل توقعاتی واقع گرایانه داشته و تناسبات چهره خود را نیز در نظر بگیرند و صرفا به دنبال کوچک کردن بینی نباشند ، چرا که کوچک بودن بینی لزوما دال بر زیبایی آن نخواهد بود.

از این رو افرادی که از صورتی پهن برخوردار بوده و متعاقبا اعضای چهره شان نیز بزرگ است و درصدد انجام عمل بینی می باشند ، نباید نسبت به انجام جراحی بينی فانتزی اقدام نمایند.

همچنین امکان جراحی بينی فانتزی برای افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند نیز وجود ندارد ، زیرا پوست بینی های گوشتی ، ضخیم بوده و تغییرات ایجاد شده در بینی به وضوح قابل رویت نخواهد بود.

بنابراین امکان کوچک کردن بیش از حد بینی در این نوع از بینی ها وجود ندارد و بهترین مدل برای جراحی بینی های گوشتی ، مدل طبیعی می باشد.

جراحی بینی فانتزی

ویژگی های بینی فانتزی

مدل بينی فانتزی ، یکی از مدل های جراحی بينی است که تعداد طرفداران آن در میان خانم ها بسیار زیاد است ؛ اما همانطور که ذکر شد هر فردی مناسب انجام این جراحی نیست.

بینی های فانتزی دارای سایزی بسیار کوچک بوده و از نیمرخ قوس ظریفی دارند و کمی رو به بالا می باشند.

این بینی ها سوراخ های کوچکی دارند و تیغه بینی نیز بسیار نازک می باشد.

اهمیت انتخاب جراح بینی

برای انجام جراحی بينی فانتزی ، جراح بینی باید تجربه زیادی در این زمینه داشته و همچنین از دقت بسیار بالایی برخوردار باشد و با دقت و تمرکز زیادی این جراحی را انجام دهد.

مهارت جراح بینی از دیگر مسائل مهمی است که در جراحی بينی فانتزی باید مد نظر داشت ، چرا که فرم بینی فانتزی از ظرافت خاصی برخوردار است و از این رو جراح بینی باید در این زمینه ، مهارت کافی داشته باشد.

چنانچه جراح بینی در کوچک کردن بینی طی عمل فانتزی بینی ، حتی به میزان جزئی افراط کند می تواند منجر به بر هم ریختن چهره فرد و در نتیجه نارضایتی و کاهش اعتماد به نفس او شود.

بنابراین توصیه می شود در صورتی که قصد جراحی بینی فانتزی را دارید ؛ قبل از اقدام به عمل ، ابتدا یک فوق تخصص جراحی پلاستیک متبحر و مجرب که در این زمینه نتایج درخشانی کسب نموده است را انتخاب نموده و پس از مشاهده نمونه کارهای ایشان ، با اطمینان خاطر اقدام به انجام جراحی بینی فانتزی نمایید.

کاندیدای مناسب برای جراحی بينی فانتزی

به طور کلی بینی فانتزی که در اصطلاح بین عوام به بین عروسکی مشهور است ، در واقع نوعی جراحی زیبایی بینی به شمار می رود. لازم به ذکر است مدل بینی فانتزی ، طرفداران خاص خود را دارد اما غالبا در میان خانم ها پرطرفدارتر می باشد.

توجه داشته باشید که به منظور جراحی بینی به فرم فانتزی و اعمال تغییرات مورد نیاز بر روی بینی جهت دستیابی به یک بینی فانتزی ، بینی باید از استحکام بالایی برخوردار باشد ؛ چرا که در جراحی بينی فانتزی ، سایز بینی باید بسیار کوچک شده و همچنین با ایجاد قوس بیشتر در ناحیه پشت بینی ، نوک آن نیز سر بالا شود.

توجه داشته باشید که کوچک بودن بیش از اندازه بینی ؛ هرگز دالّ بر زیبایی چهره نبوده و حتی در برخی موارد علاوه بر اشکالاتی که در ظاهر چهره ایجاد می کند ، می تواند موجب بروز مشکلات تنفسی نیز گردد.

از این رو در جراحی بينی فانتزی ؛ برای دستیابی به نتایج ایده آل و رضایت بخش ، باید تناسب بینی با دیگر عناصر صورت مورد توجه قرار گیرد تا تعادل و توازن صورت بر هم نخورد.

لذا می توان اذعان داشت که به منظور حفظ هارمونی صورت ، افرادی که دارای صورت هایی بزرگ و متعاقبا اجزای چهره بزرگ هستند ؛ کاندید مناسبی برای جراحی بينی فانتزی محسوب نمی شوند و باید از انجام جراحی بینی به فرم فانتزی صرف نظر نمایند.

زیرا کوچک کردن بیش از حد اندازه بینی که از مشخصه های بارز بینی فانتزی است ، سبب بر هم خوردن تناسبات و هارمونی چهره در این دسته از افراد شده و در نتیجه نارضایتی آن ها را از ماحصل عمل به دنبال خواهد داشت.

کسب نتایج موفقیت آمیز از جراحی بينی فانتزی

توجه داشته باشید که برای دستیابی به نتایج مطلوب و قابل قبول از جراحی بينی فانتزی ، افراد باید پیش از عمل به طور دقیق از منظر ساختار و نوع بینی مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرند ؛ تا به این ترتیب مشخص گردد که آیا کاندید مناسبی برای جراحی بينی فانتزی هستند یا خیر ؟

همچنین به منظور کسب نتیجه رضایت بخش از عمل بینی فانتزی ، افراد باید به جراحی مراجعه نمایند که در حوزه جراحی زیبایی بینی از تجربه و تبحر کافی برخوردار بوده و با تسلط بر علم زیبایی شناسی ، بهترین نتیجه از انجام این عمل جراحی را برای آن ها به ارمغان آورد.