در جامعه کنونی ما جراحی بینی جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی محسوب می گردد ، از این رو هر روزه افراد بسیاری به انجام این جراحی رو می آورند. نکته ای که در یک عمل بینی موفق باید رعایت گردد ؛ حفظ تناسب بینی با دیگر اعضای صورت ، در عین حفظ عملکرد اصلی آن می باشد. بنابراین افرادی که قصد انجام جراحی بینی دارند باید نسبت به نتیجه این عمل توقعاتی واقع گرایانه داشته و تناسبات چهره خود را نیز در نظر بگیرند و صرفا به دنبال کوچک کردن بینی نباشند ، چرا که کوچک بودن بینی لزوما دال بر زیبایی آن نخواهد بود. از این رو افرادی که از صورتی پهن برخوردار بوده و متعاقبا اعضای چهره شان نیز بزرگ است و درصدد انجام عمل بینی می باشند ، نباید نسبت به انجام جراحی بينی فانتزی اقدام نمایند.

جراحی بینی فانتزی

همچنین امکان جراحی بينی فانتزی برای افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند نیز وجود ندارد ، زیرا پوست بینی های گوشتی ، ضخیم بوده و تغییرات ایجاد شده در بینی به وضوح قابل رویت نخواهد بود.

بنابراین امکان کوچک کردن بیش از حد بینی در این نوع از بینی ها وجود ندارد و بهترین مدل برای جراحی بینی های گوشتی ، مدل طبیعی می باشد.

ویژگی های بینی فانتزی

مدل بينی فانتزی ، یکی از مدل های جراحی بينی است که تعداد طرفداران آن در میان خانم ها بسیار زیاد است ؛ اما همانطور که ذکر شد هر فردی مناسب انجام این جراحی نیست.

بینی های فانتزی دارای سایزی بسیار کوچک بوده و از نیمرخ قوس ظریفی دارند و کمی رو به بالا می باشند.

این بینی ها سوراخ های کوچکی دارند و تیغه بینی نیز بسیار نازک می باشد.

اهمیت انتخاب جراح بینی

برای انجام جراحی بينی فانتزی ، جراح بینی باید تجربه زیادی در این زمینه داشته و همچنین از دقت بسیار بالایی برخوردار باشد و با دقت و تمرکز زیادی این جراحی را انجام دهد.

مهارت جراح بینی از دیگر مسائل مهمی است که در جراحی بينی فانتزی باید مد نظر داشت ، چرا که فرم بینی فانتزی از ظرافت خاصی برخوردار است و از این رو جراح بینی باید در این زمینه ، مهارت کافی داشته باشد.

چنانچه جراح بینی در کوچک کردن بینی طی عمل فانتزی بینی ، حتی به میزان جزئی افراط کند می تواند منجر به بر هم ریختن چهره فرد و در نتیجه نارضایتی و کاهش اعتماد به نفس او شود.

بنابراین توصیه می شود در صورتی که قصد جراحی بینی فانتزی را دارید ؛ قبل از اقدام به عمل ، ابتدا یک فوق تخصص جراحی پلاستیک متبحر و مجرب که در این زمینه نتایج درخشانی کسب نموده است را انتخاب نموده و پس از مشاهده نمونه کارهای ایشان ، با اطمینان خاطر اقدام به انجام جراحی بینی فانتزی نمایید.

کاندیدای مناسب برای جراحی بينی فانتزی

به طور کلی بینی فانتزی که در اصطلاح بین عوام به بین عروسکی مشهور است ، در واقع نوعی جراحی زیبایی بینی به شمار می رود. لازم به ذکر است مدل بینی فانتزی ، طرفداران خاص خود را دارد اما غالبا در میان خانم ها پرطرفدارتر می باشد.

توجه داشته باشید که به منظور جراحی بینی به فرم فانتزی و اعمال تغییرات مورد نیاز بر روی بینی جهت دستیابی به یک بینی فانتزی ، بینی باید از استحکام بالایی برخوردار باشد ؛ چرا که در جراحی بينی فانتزی ، سایز بینی باید بسیار کوچک شده و همچنین با ایجاد قوس بیشتر در ناحیه پشت بینی ، نوک آن نیز سر بالا شود.

کسانی که تمایل به جراحی بینی فانتزی دارند ، برای دستیابی به نتیجه مطلوب لازم است به لحاظ آناتومیک ، بینی آن ها دارای یک سری ویژگی های مشخص باشد. آنانی که سایز بینی شان متوسط بوده و همچنین پوست آن نازک می باشد ، بهترین کاندیدای جراحی بینی فانتزی محسوب می شوند. معمولاً این ویژگی ها در بینی های استخوانی به چشم می خورد.

توجه داشته باشید که کوچک بودن بیش از اندازه بینی ؛ هرگز دالّ بر زیبایی چهره نبوده و حتی در برخی موارد علاوه بر اشکالاتی که در ظاهر چهره ایجاد می کند ، می تواند موجب بروز مشکلات تنفسی نیز گردد.

از این رو در جراحی بينی فانتزی ، برای دستیابی به نتایج ایده آل و رضایت بخش ، باید تناسب بینی با دیگر عناصر صورت مورد توجه قرار گیرد تا تعادل و توازن صورت بر هم نخورد.

لذا می توان اذعان داشت که به منظور حفظ هارمونی صورت ، افرادی که دارای صورت هایی بزرگ و متعاقبا اجزای چهره بزرگ هستند ؛ کاندید مناسبی برای جراحی بينی فانتزی محسوب نمی شوند و باید از انجام جراحی بینی به فرم فانتزی صرف نظر نمایند.

زیرا کوچک کردن بیش از حد اندازه بینی که از مشخصه های بارز بینی فانتزی است ، سبب بر هم خوردن تناسبات و هارمونی چهره در این دسته از افراد شده و در نتیجه نارضایتی آن ها را از ماحصل عمل به دنبال خواهد داشت. جراحی بینی گوشتی به مدل فانتزی ، ریسک بروز عوارض بعد از عمل را افزایش می دهد و ممکن است نتایج چندان رضایت بخشی حاصل نشود.

به طور کلی مدل فانتزی بینی درمیان خانم ها محبوبیت بیشتری دارد. چرا که معمولاً آن ها چهره ظریف تری داشته و فرم دماغ فانتزی می تواند با صورت شان هماهنگ شود. اما آقایان به دلیل آن که مدل نامبرده جذابیت چهره مردانه آنان را کاهش می دهد ، فرم فانتزی را برای عمل خود انتخاب نمی کنند.

اقدامات پیش از جراحی بینی فانتزی

با انتخاب جراح بینی خود، در جلسه تعیین شده تحت معاینه فیزیکی قرار خواهید گرفت. جراح به منظور مشخص نمودن تغییرات ، فیزیک دماغ را مورد بررسی قرارمی دهد. علاوه بر این ، لازم است خواسته های خود را از انجام جراحی بینی فانتزی بیان کنید تا پزشک بتواند شما را در این امر راهنمایی کند. چرا که ممکن است انتظارات شما از عمل فانتزی بینی ، معقولانه به نظر نرسد.

در طول جلسه نیز ایشان از شما می خواهد پرونده پزشکی تان را به او دهید تا به بررسی شرایط و سطح سلامتی شما بپردازد و از بیماری و حساسیت های دارویی تان مطلع گردد. در پایان هم از شما می خواهد که مدتی قبل از جراحی بینی ، مصرف داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید و از سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی فاصله بگیرید.

چگونگی انجام جراحی بینی فانتزی

در حین عمل بینی جهت دستیابی به فرم فانتزی ، معمولاً گروهی از تغییرات بر روی پل و نوک بینی اعمال می شوند. با کاهش ارتفاع بخش میانی سپتوم و استخوان های فوقانی بینی و ایجاد قوس بر روی آن ناحیه ، از طریق استوئوتومی و برداشتن غضروف ها ، تقریباً نیمی از اصلاحات انجام می پذیرد. با حذف بخشی از قسمت انتهایی سپتوم ، نوک بینی کوچک شده و رو به بالا لیفت می شود. در نهایت اتصال نوک دماغ به سپتوم با استفاده از نخ بخیه ، باعث تغییر شکل یک سوم تحتانی بینی می شود.

عوارض

عمل فانتزی بینی به سبب نوع تغییراتی که بر روی دماغ ایجاد می کند ، ریسک بروز عوارض را کمی افزایش می دهد؛ به خصوص برای بینی های گوشتی. امکان دارد باریک و کوچک کردن بیش از حد قسمت میانی دماغ ، انسداد مسیر عبور هوا و گرفتگی بینی را در پی داشته باشد. چرخش بسیار نوک بینی به سمت بالا و باریک شدن سوراخ های بینی ، ممکن است باعث کاهش میزان هوای ورودی به بینی شوند و به دنبال کاهش جریان هوا ، تنفس را تا حدودی مشکل سازند.

کسب نتایج موفقیت آمیز از جراحی بينی فانتزی

توجه داشته باشید که برای دستیابی به نتایج مطلوب و قابل قبول از جراحی بينی فانتزی ، افراد باید پیش از عمل به طور دقیق از منظر ساختار و نوع بینی مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرند ؛ تا به این ترتیب مشخص گردد که آیا کاندید مناسبی برای جراحی بينی فانتزی هستند یا خیر ؟

همچنین به منظور کسب نتیجه رضایت بخش از عمل بینی فانتزی ، افراد باید به جراحی مراجعه نمایند که در حوزه جراحی زیبایی بینی از تجربه و تبحر کافی برخوردار بوده و با تسلط بر علم زیبایی شناسی ، بهترین نتیجه از انجام این عمل جراحی را برای آن ها به ارمغان آورد.