زیبایی و جوانسازی با تزریق ژل

ژل در واقع ؛ ماده حجم دهنده ژلاتینی از جنس اسید هیالورونیک می باشد که ضرری برای بدن نداشته و با هدف افزودن حجم ، پر کردن خطوط ریز پوست و رفع چین و چروک صورت استفاده می شود.

لذا به جرأت می توان گفت که تزریق ژل یکی از تکنیک های زیبایی کم تهاجمی است که کاربردهای زیادی دارد و چنانچه به صورت ، گردن ، دست ها و حتی برخی نواحی بدن تزریق شود ؛ ظاهری شاداب تر و جوان تر ایجاد می کند.

تزریق ژل به طور گسترده ای برای از بین بردن خط خنده ، چین و چروک اطراف و زیر چشم ، رفع قوز بینی و همچنین به منظور برجسته سازی گونه ، چانه و لب ، صاف کردن خطوط پیشانی و نیز فرمدهی به باسن ، سینه و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که کسب بهترین نتایج از تزریق ژل ، به عوامل مختلفی ؛ از جمله وسعت چین و چروک پوست ، میزان برجستگی مورد نظر ، نوع و برند ژل مورد استفاده ، دوز تزریق و از همه مهم تر تبحر جراح معالج که تزریق را انجام می دهد ، بستگی دارد.

از این رو اکیدا توصیه می شود جهت حصول نتایج موفقیت آمیز و قابل قبول از تزریق ژل ، به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مجرب و ماهر که در این زمینه تجارب درخشانی دارد ، مراجعه فرمایید.

فیلم تزریق ژل برای رفع قوز بینی ؛ توسط دکتر رفیع جراح پلاستیک تهران

درباره تزریق ژل

پوست جوان و سالم ؛ حاوی مقدار زیادی ماده مرطوب و طبیعی به نام اسید هیالورونیک می باشد.

افزایش سن ، قرارگیری در معرض نور خورشید و سایر عوامل محیطی ؛ می توانند میزان این ماده را در پوست کاهش دهند و در نتیجه زمینه ساز بروز چین و چروک در پوست شده و سبب کاهش حجم چربی زیر پوستی و متعاقبا افتادگی و فرو رفتگی برخی نواحی صورت شوند.

همانطور که اشاره شد ، ژل ها حاوی اسید هیالورونیک هستند ، حال آن که ساختار طبیعی مولکول اسید هیالورونیک ، بسیار شبیه اسفنج است و عملکرد اصلی آن جذب آب است ؛ از این رو می توان از آن در راستای افزایش حجم پوست بهره برد.

ضمنا اسید هیالورونیک ، می تواند به عنوان یک مرطوب کننده داخلی برای پوست در نظر گرفته شود ؛ چرا که دارای پتانسیل جذب آب بوده و می تواند مولکول های آب را جذب کرده و بدین ترتیب به بافت اطراف ناحیه تزریق به نحو بهینه ای آبرسانی کند.

تزریق ژل

در ادامه لازم به ذکر است که ماده ای موسوم به کلاژن که یک ماده طبیعی حاوی پروتئین است به طور طبیعی در ساختار پوست وجود دارد که موجب تقویت پوست شده و با خاصیت پرکنندگی ای که دارد نقشی اساسی در جوانسازی پوست ایفاء می کند.

کلاژن نیز درست ، مانند اسید هیالورونیک ؛ به تدریج و به دنبال افزایش سن و عوامل محیطی ؛ کاهش یافته و در نتیجه ، در پی آن شاهد پدیدار شدن چین و چروک و خطوط ریز بر روی پوست خواهیم بود.

توجه داشته باشید که ژل ها قابلیت آن را دارند که کلاژن پوست را تحریک کرده و به این ترتیب موجب رفع خطوط و چین و چروک های پوستی شوند.

هزینه تزریق ژل

تزریق ژل از جمله خدمات زیبایی به شمار می رود و هزینه آن به عوامل متعددی بستگی اعم از تعداد جلسات ، وسعت ناحیه تزریق ، دو ز ماده تزریق شونده و غیره بستگی دارد و نمی توان قیمت قطعی برای ارائه داد.