تزریق ژل و بوتاکس ، از رایج ترین و پرکاربردترین روش های جوانسازی می باشد که طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است و به طور کلی روشی ایمن و موثر جهت اصلاح علائم پیری تلقی می شود. از این رو دکتر رضا رفیع در این زمینه اطلاعات مفیدی را به متقاضیان خود ارائه می دهد. درصورتی که شما نیز قصد تزریق ژل یا بوتاکس را دارید، به ادامه مطلب توجه کنید.

تزریق ژل

ژل یا در واقع همان پرکننده پوست ، یکی از محبوبترین روش ها ی جوانسازی و مبارزه با چروک ها و علائم پیری می باشد.

ژل ها در حقیقت محرک کلاژن سازی در پوست می باشند و بخش هایی از پوست را که با اختلال چین و چروک مواجه هستند با کلاژن پر می کنند و به این ترتیب علائم پیری که در اثر فقدان کلاژن اتفاق افتاده است را از بین برده و منجر به جوان تر و شاداب تر شدن چهره می شوند.

به طور کلی ژل ها از طریق حجم دهی به نواحی مختلف پوست ، منجر به برجستگی نواحی مورد نظر و پر شدن چروک ها می شوند.

تزریق ژل و بوتاکس

تزریق بوتاکس

از طریق بوتاکس می توان چروک های صورت ؛ از قبیل خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم ها و خط اخم و غیره که به جز افزایش سن ، عموما در اثر تکرار برخی حالات در چهره به وجود می آیند را رفع نمود.

به طور کلی استفاده از بوتاکس سبب فلج موقت ماهیچه های تحتانی صورت می شود و به این ترتیب از بروز چین و چروک در صورت در هنگام انقباض عضلات پیشگیری به عمل می آید.

لازم به ذکر است که بوتاکس به جز زیبایی کاربرد درمانی نیز دارد که در ادامه به برخی از کاربردهای درمانی این ماده اشاره می نماییم :

  • سردردهای شدید مانند میگرن
  • تعریق بیش از اندازه در ناحیه کف دست ها و زیربغل
  • پلک زدن بیش از حد یا بلفارواسپاسم
  • شقاق مقعدی
  • دیستونی ماهیچه

میزان اثرگذاری ژل چقدر است ؟

در کل نتایج تزریق ژل از ماندگاری بالایی برخوردار است البته این موضوع به نوع ژل تزریق شده بستگی بسیاری دارد.

میزان اثرگذاری بوتاکس چقدر است ؟

غالبا یک هفته بعد از تزریق بوتاکس ، اثرات آن را مشاهده خواهید کرد. ماندگاری بوتاکس حدودا 3 الی 4 ماه می باشد و پس از گذشت این مدت جهت حفظ نتایج آن می توانید مجددا جلسات درمانی تزریق بوتاکس را از سر بگیرید.

تزریق ژل توسط دکتر رضا رفیع

آیا ژل و بوتاکس همراه با هم کاربرد دارند ؟

چنانچه در برخی موارد بهترین روش درمانی برای فرد استفاده همزمان از این دو ماده باشد به دلیل مکانیسم متفاوت هر یک از این روش ها در راستای جوانسازی ، می توان به صورت ترکیبی و طی یک فرآیند همزمان هر دو را بکار برده و به این ترتیب با استفاده از بوتاکس و ایجاد فلج موقت در ماهیچه های صورت از اثرات حجم دهندگی ژل نیز بهره برد.

 تزریق ژل و بوتاکس برای چه افرادی مناسب نیست ؟

  1. هیچ یک از این موارد برای خانم های باردار و شیرده توصیه نمی شوند.
  2. افرادی که دچار ضعف ماهیچه های صورت هستند نباید از تزریق ژل و بوتاکس استفاده نمایند. اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، پیشنهاد می دهیم موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.
  3. افرادی که مشکلات پوستی یا زخم های عمیق دارند گزینه مناسبی برای تزریق ژل و بوتاکس نمی باشند.
  4. افرادی که دچار بیماری های عصبی عضلانی هستند یا تصلب بافت دارند نیز هرگز نباید ژل و بوتاکس تزریق نمایند.

آیا تزریق بوتاکس در رفع خط خنده موثر است ؟

همانطور که در کاربردهای زیبایی تزریق بوتاکس اشاره داشتیم ، یکی از مواردی که به کمک تزریق بوتاکس می توان برطرف نمود خط خنده می باشد.

به طور کلی خط خنده به خطوطی که در نواحی اطراف دهان و همچنین خطوطی که در حین لبخند در اطراف چشم ایجاد می شوند ، اطلاق می گردد.

در پاسخ به سوال مطرح شده باید گفت تزریق بوتاکس ، در راستای رفع خطوطی که در حین خندیدن در اطراف چشم پدید می آیند و همچنین خطوطی که در حالت طبیعی در اطراف چشم مشاهده می شوند و از آن ها تحت عنوان خطوط پاکلاغی یاد می شود ، روشی موثر و کارآمد محسوب می شود.

لازم به ذکر است که به منظور رفع خطوط اطراف دهان ، تزریق ژل گزینه مناسبی خواهد بود.

آیا بوتاکس در رفع تیرگی زیر چشم‌ اثرگذار است ؟

خیر ؛ به طور کلی بوتاکس با هدف رفع چین و چروک و خطوط پوستی مورد استفاده قرار می گیرد و در برطرف ساختن تیرگی زیر چشم نقشی ندارد.

افرادی که با تیرگی زیر چشم مواجه هستند و درصدد رفع این عارضه می باشند ، بهتر است بدین منظور از تریق فیلرهای پوستی نظیر تزریق ژل استفاده کنند.

البته ناگفته نماند که افراد پیش از هر چیز باید با پزشک متخصص ، در خصوص انتخاب روش درمانی صحیح و موثر گفتگو و مشاوره داشته باشند.

آیا بوتاکس در رفع افتادگی پلک تاثیر دارد ؟

تزریق بوتاکس ؛ به دلیل کشیدگی ای که در پوست ایجاد می کند ، تنها مختصری سبب رفع افتادگی پلک و ابرو خواهد شد.

از این رو افرادی که با افتادگی شدید پلک مواجه هستند و به دنبال آن با کاهش میدان دید مواجه می باشند ، باید نسبت به انجام جراحی زیبایی پلک اقدام نموده و با برداشتن پوست اضافی پلک فوقانی از این مشکل رهایی یابند.

تزریق ژل و بوتاکس

آیا امکان تزریق بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی وجود دارد ؟

خیر ؛ طبق توصیه پزشکان ، خانم های باردار و خانم هایی که در دوران شیردهی به سر می برند هرگز نباید در این دوران ، تزریق بوتاکس انجام دهند ؛ چرا که این کار ممکن است منجر به بروز اختلالاتی بر روی جنین گردد.

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است ؟

تزریق بوتاکس ، از روش ها و متدهای زیبایی محسوب می گردد و متاثر از فاکتورهای متعددی می باشد ؛ این فاکتورها و پارامترها در هر فردی می توانند متفاوت باشند ؛ لذا هزینه تزریق بوتاکس در هر شخصی ، متغیر خواهد بود.

به منظور آگاهی از هزینه دقیق تزریق بوتاکس ، به پزشک متخصص مراجعه نمایید.