اقدامات قبل از جراحی پلک

آگاهی داشتن از اقدامات قبل از جراحی پلک برای افرادی که متقاضی عمل بلفاروپلاستی هستند به منظور داشتن یک عمل ایمن و بی خطر بسیار حائز اهمیت است. از این رو مقاله ای تحت این عنوان برای شما عزیزان تهیه نموده ایم.

افرادی که می خواهد عمل جراحی پلک انجام دهند باید از سلامت روحی و جسمانی برخوردار بوده و نسبت به جراحی بلفاروپلاستی نگاهی واقع بینانه داشته باشند. با انجام عمل زیبایی پلک ایراداتی همچون افتادگی و پف که در اثر عوامل مختلف مثل افزایش سن و ژنتیک به وجود آمده است برطرف خواهد شد و این عمل در رفع چین و چروک های اطراف چشم تاثیری ندارد لذا برای ترمیم این خطوط باید اقدامات دیگری انجام دهید.

اقدامات قبل از جراحی پلک

در ادامه به برخی از مهمترین اقدامات قبل از جراحی پلک می پردازیم:

  • اولین قدمی که باید به جهت داشتن یک عمل جراحی بلفاروپلاستی موفق بردارید ، انتخاب بهترین جراح پلک می باشد.
  • پس از آن نیاز است به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی ، حساسیت های دارویی خود را با وی درمیان بگذارید.
  • همچنین چنانچه بیماری خاصی دارید یا دارویی را مصرف می کنید باید حتما با پزشک خود در این زمینه مشورت نمایید.
  • یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی پلک پرهیز از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل وارفارین ، آسپرین و مسکن ها می باشد. این داروها موجب اختلال در انعقاد خون شده و ریسک بروز خونریزی حین عمل پلک را افزایش می دهد از این رو به مدت 2 هفته قبل از عمل جراحی بلفاروپلاستی نباید استفاده شوند.
  • استعمال دخانیات و مشروبات الکلی در کنار بسیاری از آسیب هایی که به بدن وارد می کنند ، عملکر اکسیژن رسانی خون را نیز تحت تاثیر قرار داده و با مشکل مواجه می نماید لذا به مدت 15 روز قبل از جراحی پلک باید مصرف آن ها را متوقف کنید.

دیگر اقدامات قبل از بلفاروپلاستی :

  1. با توجه به اینکه تا 2 روز پس از عمل جراحی پلک نمی توانید استحمام کنید لذا بهتر است روز قبل از جراحی بلفاروپلاستی حمام بروید.
  2. بانوان نباید در روز عمل پلک هایشان ، هیچ گونه آرایشی داشته باشند.
  3. پیشنهاد می گردد وعده غذایی قبل از جراحی پلک را سبک میل نموده و باید به مدت 6 تا 8 ساعت قبل از عمل بلفاروپلاستی ناشتا باشید. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که چنانچه معده حین عمل پلک پر باشد امکان بازگشت محتویات آن به مجاری تنفسی بسیار زیاد است.
  4. قبل از رفتن به بیمارستان لباسی را برای پوشیدن انتخاب کنید که پس از انجام عمل بلفاروپلاستی برای تعویض آن به مشکل بر نخورید.
  5. لازم است نتایج آزمایشاتی که جراح پلک برای شما تجویز کرده است را در روز جراحی زیبایی پلک هایتان همراه خود داشته باشید.