با افزایش سن ، عوامل محیطی و غیره ؛ پوست ، مستعد ابتلا به چین و چروک می گردد. این اتفاق منجر به کاهش سطح اعتماد به نفس شده و فرد را وادار به یافتن راهکاری جهت رهایی از این مسئله می نماید.

تزریق بوتاکس یکی از موثرترین و پرکاربردترین راه های جوانسازی پوست و بازگرداندن شادابی و جوانی به چهره می باشد.

در حقیقت ، بوتاکس متشکل از ماده ای موسوم به سم بوتولینوم می باشد که به صورت کاملا رقیق شده و به میزان کم در موضع مورد نظر تزریق می شود و سبب تضعیف عضلات آن ناحیه ( به صورت کاملا کنترل شده ) می گردد و در نتیجه از انقباض عضلات موضع مورد نظر ممانعت به عمل آورده و به کاهش چین و چروک می انجامد.

لازم به ذکر است که این سم ، در حالت طبیعی در بدن وجود دارد ؛ از اینرو بدن نسبت به آن هیچ گونه واکنش منفی ای نشان نمی دهد.

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

چنانچه تصمیم به تزریق بوتاکس دارید توصیه می شود قبل از تزریق ؛ بخصوص برای اولین بار ، اقدامات قبل از تزریق بوتاکس را به دقت رعایت نمایید.

در مقاله پیش رو ، به شرح اقدامات قبل از تزریق بوتاکس خواهیم پرداخت.

انتخاب پزشک متبحر قبل از تزریق بوتاکس

پیش از تزریق بوتاکس ، یک پزشک متبحر و حاذق انتخاب کنید تا بدین ترتیب از بروز عوارض احتمالی ، پیشگیری به عمل آورید.

در فرآیند تزریق بوتاکس ، می بایست ماده بوتاکس با نهایت دقت به درون ماهیچه های موضع مورد نظر منتقل گردد ؛ لذا در صورت انتخاب یک پزشک متبحر ، مطمئن خواهید بود که پزشک معالج تان این کار را به درستی انجام خواهد داد.

لازم به ذکر است که یکی از موارد اثرگذار در کیفیت نتیجه تزریق بوتاکس ، انجام تزریق در فواصل زمانی معین می باشد که قاعدتا یک پزشک مجرب بر این موضوع اشراف داشته و با انجام تزریق در بازه های زمانی دقیق می تواند نتایج رضایت بخشی را برای مراجعین خود به ارمغان آورد.

 

سایر توصیه ها و اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

قبل از تزریق بوتاکس باید از مصرف داروهای التهابی و نیز داروهای حساسیت زا اجتناب گردد ، چرا که استفاده همزمان از بوتاکس و این داروها می تواند منجر به بروز مشکلاتی برای فرد شود تا جایی که این مشکلات در برخی موارد ممکن است سبب بروزاختلالات جبران ناپذیر شوند.

اگر دارویی مصرف می کنید ، حتما با پزشک تان در این باره مشورت نمایید تا اطمینان یابید که مصرف آن در نتیجه تزریق شما خللی ایجاد نمی کند.

خانم ها باید در صورتی که در دوران حاملگی و شیردهی هستند ، از این مسئله آگاه باشند که تزریق بوتاکس برای این دسته از افراد مناسب نمی باشد.

قبل از تزریق بوتاکس ، موضع مورد نظر تحت بی حسی قرار می گیرد و طی تزریق نیز از سوزن هایی نازک استفاده می شود از این رو فرد دردی حس نخواهد کرد ، اگرچه احساس یک درد جزئی در لحظه ورود سوزن به پوست امری طبیعی است.