اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

برای آن که بتوانید یک عمل جراحی ایمن و مطمئن را به منظور داشتن عمل ابدومینوپلاستی تجربه کنید لازم است اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی را شناخته و در جهت رعایت آن ها نهایت تلاش خود را داشته باشید.

از این رو پراهمیت ترین و مهمترین نکات قبل از ابدومینوپلاستی را جمع آوری نموده و در غالب مقاله پیش رویتان ، خدمت شما عزیزان ارائه نموده ایم.

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

سایر اقدامات مهم قبل از ابدومینوپلاستی

  • با توجه به این که یکی از ریسک های حین عمل جراحی ، احتمال بروز خونریزی می باشد لذا توصیه می گردد از 2 هفته قبل از انجام عمل ابدومینوپلاستی مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین ، پلاویکس ، آسپرین و مسکن ها را قطع نمایید.
  • از طرفی استعمال دخانیات عملکرد اکسیژن رسانی خون به بافت های بدن را دچار مشکل می کند بنابراین نیاز است مصرف سیگار ، قلیان ، مشروبات الکلی و غیره را از 15 روز قبل به طور کامل ترک نمایید.
  • چنانچه دارای رژیم غذایی هستید باید از دوهفته قبل از عمل ابدومینوپلاستی آن را کنار گذاشته و روال عادی غذایی را درپیش بگیرید.
  • اگر دچار بیماری خاصی مثل ناراحتی قلبی و عروقی ، دیابت ، مرض قند و غیره هستید ، ضرورت دارد جراح خود را نسبت به آن آگاه نموده تا در صورت لزوم اقدامات مورد نیاز به جهت داشتن جراحی ایمن برای شما انجام گیرد.
  • همچنین به منظور مصرف هرگونه دارو نیاز است که پزشک شما از آن مطلع باشد. حتی بیمارانی که داروهای فشارخون و تیروئید مصرف می کنند نیز باید حتما با اطلاع و اجازه پزشک به مصرف آن ها ادامه دهند.

از اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی که لازم است در شب پیش از عمل در نظر گرفته شود ، به موارد زیر اشاره می کنیم:

  1. نیاز است شب قبل از عمل ابدومینوپلاستی استحمام نموده و در صورت لزوم ، موهای زائد شکم خود را اصلاح نمایید.
  2. پیشنهاد می شود وعده غذایی قبل از ابدومینوپلاستی را سبک میل کرده و حتما به مدت 6 الی 8 ساعت قبل از شروع عمل ، ناشتا باشید. زیرا در صورتیکه معده شما پر باشد ، امکان دارد حین عمل ابدومینوپلاستی محتویات معده برگشته و در مسیر مجاری تنفسی شما قرار گیرد و خفگی رخ دهد.
  3. لازم است نتایج آزمایشاتی که قبلا توسط پزشک معالج تجویز شده را در روز عمل همراه خود داشته باشید.
  4. اغلب میوه های قرمز رنگ ، خون را صاف و رقیق می کنند لذا برای اطمینان بیشتر ، توصیه می شود از مصرف آن ها در شب قبل از عمل خودداری فرمایید.