عوارض لیفت صورت

آیا به دنبال یافتن یک راه سریع و مؤثر برای جوانسازی و بهبود ظاهر صورت خود هستید؟ آیا جراحی لیفت کردن صورت را روشی مناسب برای رسیدن به این آرزوی خود یافته اید اما نگران عوارض آن می باشید؟ کاملا حق دارید اما نگران نباشید. لیفت کردن پوست صورت به عنوان یکی از روش های معتبر و پرطرفدار برای جوانسازی صورت شناخته می شود اما اکثر افراد در مورد عوارض آن اطلاعات کافی ندارند که قاعدتا همین امر می تواند موجب تردید و نگرانی شود. در این مقاله قصد داریم به طور کامل عوارض لیفت صورت را بررسی کنیم تا هر چه بیشتر با این موضوع آشنا شوید و از نگرانی های مرتبط با آن نجات پیدا کنید.

 

عوارض جراحی لیفت صورت - دکتر رفیع

 

عوارض لیفت صورت

جراحی کشیدن پوست صورت نیز مانند هر عمل زیبایی دیگری ممکن است با عوارضی همراه باشد اما نکته قابل توجه آن است که با انجام اقدامات ساده ای می توانید تا حد زیادی از بروز مشکلات احتمالی بعد از عمل لیفتینگ صورت جلوگیری به عمل آورید. با این حال، عوارض لیفت صورت عموما به دو دسته تقسیم می شوند: مشکلات کوتاه مدت و عوارض بلندمدت. در ادامه به برخی از این خطرات اشاره می کنیم:

عوارض کوتاه مدت:

 1. ورم: ممکن است پس از جراحی در نواحی مختلف صورت و گردن ورم رخ دهد که امری طبیعی بوده و معمولا طی چند روز بهبود می یابد.
 2. درد: احساس درد بعد از هر جراحی گسترده ای کاملا قابل پیش بینی است و در خصوص بالا کشیدن پوست صورت نیز معمولا این درد در نواحی جراحی حس می شود که با مصرف مسکن های تجویزی قابل کنترل می باشد.
 3. آسیب به عصب ها: از دیگر عوارض لیفت صورت آسیب به عصب های سطحی و حساس می باشد که می تواند منجر به کاهش حس در نواحی مختلف صورت گردد البته این موضوع در اکثر موارد موقتی بوده و با گذشت زمان رو به بهبودی می رود.
 4. خونریزی: خونریزی در اولین روزهای پس از عمل و در نواحی جراحی شده محتمل است که می توان آن را با اعمال یک پانسمان مناسب کنترل کرد.

عوارض بلند مدت یا دائمی:

در موارد نادری، مشکلات احتمالی بعد از جراحی لیفت صورت ممکن است برای همیشه باقی بماند.

 1. تغییرات ساختاری: این پروسه می تواند منجر به تغییرات دائمی در ساختار کلی صورت شود؛ به عنوان مثال شکل یا موقعیت ابروها، چانه، گونه ها و سایر نواحی صورت تغییر یابد.
 2. تغییر در جریان خون و بی حسی: برخی از افراد ممکن است پس از عمل ، تغییرات دائمی در جریان خون و کاهش حس لمس را تجربه کنند.
 3. آسیب به عصب ها: گاهی جراحی لیفت می تواند به عصب های سطحی و حساس صورت آسیب برساند که این مشکل می تواند به شکل دائمی باقی مانده و منجر به کاهش حس در نواحی مختلف صورت گردد.

 البته عوارض احتمالی دیگری نیز ممکن است بسته به شرایط مختلف مانند سوابق پزشکی فرد ، سن ، وضعیت سلامت عمومی و تجربه جراح در اشخاص مختلف بروز کند. برای جزئیات بیشتر و بررسی دقیق عوارض لیفت صورت مختص شرایط خودتان باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

راهکارهای مناسب کاهش خطرات لیفت صورت

برای پایین آوردن ریسک مشکلات احتمالی بعد از جراحی لیفت صورت، اقدامات زیر توصیه می گردد:

 1. انتخاب پزشک و مرکز معتبر: انتخاب یک پزشک مجرب و متخصص در زمینه جراحی فیس لیفت و انجام این عمل در مرکزی با سابقه و مجهز به تجهیزات و تکنولوژی مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا احتمال بروز عوارض لیفت صورت را کاهش دهید.
 2. مشورت کامل با پزشک: پیش از تصمیم‌گیری برای انجام جراحی ، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید و تمامی نگرانی‌ها و سوالات خود را با او در میان بگذارید. همچنین، از دکتر فیس لیفت خود بخواهید که به شما راجع به تمامی مشکلات احتمالی بعد از جراحی لیفت صورت توضیح دهد تا بتوانید با مسئولیت بیشتری تصمیم بگیرید و بهترین گزینه را برای شخص خودتان انتخاب کنید.
 3. رعایت اقدامات قبل و بعد از جراحی: حتما اقدامات لازم پیش از جراحی مانند محدود کردن مصرف دخانیات و الکل و همچنین قطع مصرف برخی از داروهایی که ممکن است با روند جراحی تداخل داشته باشند را طبق دستور پزشک رعایت کنید. به علاوه، مراقبتهای بعد از عمل مانند استراحت کافی و مصرف داروهای تجویز شده را نیز با دقت و حوصله انجام دهید.
 4. حفظ سلامت عمومی: مطمئن شوید که قبل و بعد از جراحی به طور کامل از سلامت خود محافظت می کنید که این کار شامل رعایت تغذیه مناسب مثل مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین ها، ورزش منظم و کنترل استرس می شود.
 5. شرکت در جلسات پیگیری بعد از عمل: پس از جراحی به طور منظم با پزشک خود ملاقات کنید تا ایشان بتواند از روند بهبودی شما اطمینان حاصل کند و هرگونه مشکلی را به موقع شناسایی و مدیریت کند.

با انجام این اقدامات و پیروی از دستوالعمل های پزشکتان می توانید احتمال بروز عوارض لیفت صورت را تا حد ممکن کاهش دهید.

بهترین جراح لیفت صورت در تهران - دکتر رفیع
دکتر رضا رفیع

دکتر رضا رفیع، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، با بیش از 20 سال تجربه، چهره و اندام شما را به شاهکاری از زیبایی تبدیل می کند.

دکتر رضا رفیع

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه