جراحی پروتز سینه در تهران

پروتز سینه در تهران : بسیاری از زنان جراحی پروتز سینه ، را به دنبال دلایل زیبایی انجام می دهند ؛ اگرچه هدف اصلی از انجام جراحی پروتز سینه ، افزایش زیبایی و بهبود ظاهر و فرم سینه ها است ؛ اما در برخی موارد این عمل جراحی ، می تواند با هدف درمانی و به منظور ترمیم و بازسازی سینه از دست رفته طی جراحی ماستکتومی ( برداشتن پستان ) و لامپکتومی ( برداشتن بافت و توده سرطانی پستان ) نیز انجام پذیرفته و منجر به بازیابی مجدد اعتماد به نفس گردد.

دکتر رضا رفیع بهترین جراح پلاستیک تهران و از برجسته ترین پزشکان جراح سینه در تهران می باشند که تاکنون توانسته اند نتایج بسیار درخشانی را از انجام این عمل جراحی در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده و نتایج رضایت بخشی برای مراجعین خویش به ارمغان آورند.

خانم های محترمی که تمایل به انجام جراحی پروتز سینه در تهران دارند ، می توانند با اطمینان خاطر به مطب دکتر رفیع بهترین جراح پروتز سینه در تهران مراجعه نمایند.

انواع پروتز سینه

پروتزهای سینه ؛ انواع مختلفی دارند و در اشکال ، اندازه ها ، وزن و جنس با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

به طور کلی پروتز سینه ؛ از موادی ساخته شده است که از نظر احساس و وزن تا حد ممکن شبیه پستان طبیعی باشد.

لازم به ذکر است که افراد باید پروتز سینه ، را متناسب با اندام خود انتخاب نمایند و در این زمینه به توصیه های پزشک خود گوش فرا دهند.

پروتز سینه در تهران

پروتز کامل یا استاندارد

این پروتز ، مستقیما در دیواره قفسه سینه قرار می گیرد.

همچنین از نظر اندازه ، شکل و رنگ پوست با سینه دیگر شما مطابقت دارد.

پروتز جزئی یا فرم داده شده

پروتز جزیی ، برای زنانی که قسمتی از سینه آن ها برداشته شده است ؛ گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود و با پر کردن بخش از دست رفته سینه ، سبب بهبود فرم پستان شده و فرم بهینه ای به آن می بخشد.

پروتز پوسته یا شِل

نوعی پروتز جزئی است و در حقیقت ، یک پوسته نرم از سیلیکون می باشد.

این نوع از پروتز سینه ، معمولا در مواردی که سینه ها از لحاظ سایز با یکدیگر تقارن ندارند ؛ مورد استفاده قرار می گیرد.

به طوری که بر روی سینه کوچک تر قرار می گیرد تا با سینه بزرگ تر مطابقت ایجاد نماید.

همچنین لازم به ذکر است که این نوع پروتز ، می تواند در جراحی بازسازی پستان نیز استفاده شود.

پروتزهای پستان از چه ساخته شده اند ؟

جنس پوسته بیرونی تمامی پروتزهای سینه از سیلیکون می باشد ، اما ماده ای که با آن پر می شوند با هم تفاوت دارد.

در حالت کلی پروتزهای سینه از لحاظ جنس به دو دسته سیلیکونی و سالینی تقسیم می شوند.

توجه داشته باشید که بیشتر پروتزها از سیلیکون ساخته می شوند که ماده ای نرم ژل مانند است.

ناگفته نماند که پروتزهای سالینی ، با آب و نمک استریل پر شده اند و امروزه تقریبا دیگر از آن ها استفاده نمی شود.

محل قرارگیری پروتز سینه

پروتز سینه ؛ برای خانم هایی که سینه آن ها کوچک تر از حد طبیعی است ، خانم هایی که سینه های آن ها از لحاظ سایز و فرم با یکدیگر متفاوت است و نیز بانوانی که عمل جراحی برداشتن بخشی از پستان یا برداشتن تمام بافت پستان را انجام داده اند ؛ گزینه مناسبی به شمار می رود و می تواند مفید واقع شود.

در خصوص محل قرارگیری پروتزهای سینه ؛ باید اشاره داشت که در جراحی بزرگ کردن پستان ، پروتز سینه در زیر بافت پستان یا روی عضلات سینه قرار می گیرد.

پروتز سینه در تهران

تاثیر پروتز سینه بر بارداری

زنانی که می خواهند پروتز سینه انجام دهند ، با پرسش های مختلفی روبرو خواهند بود ؛ از جمله این که آیا قبل از بارداری می توان اقدام به انجام عمل پروتز سینه نمود ؟

در پاسخ به این پرسش پرتکرار ، باید اشاره نماییم که جراحی پروتزسینه هرگز بر روند بارداری ، تأثیر سوئی نمی گذارد ؛ زیرا در طول پروسه حاملگی ، سینه ها مستقل از پروتز تکامل می یابند.

با این حال ، از آن جا که بدن در دوران بارداری بخصوص از نظر وزن دستخوش تغییراتی می گردد ( حجم پستان ها افزایش می یابد و به تدریج و پس از زایمان تخلیه می شود ) ، بهتر است انجام این عمل جراحی را به بعد از بارداری و زایمان موکول نمایید.

ماندگاری پروتز سینه چقدر است ؟

پروتز های سینه ؛ بسته به وضعیت بدنی افراد ، سبک زندگی و رعایت صحیح مراقبت های بعد از عمل ؛ می توانند طول عمر و ماندگاری کوتاه تر یا طولانی تری داشته باشند.

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

  • نوشیدن آب فراوان بعد از جراحی پروتز سینه از مهم ترین مواردی است در بهبودی تاثیر قابل توجهی دارد ؛ زیرا با مصرف آب ، می توان تورم را تا حد زیادی کاهش داد.
  • توجه داشته باشید که در طول دوره نقاهت جراحی پروتز سینه ، باید از نوشیدنی های گازدار و کافئین دار و به طور کامل از مصرف الکل خودداری کنید.
  • پوشیدن سوتین مخصوص بعد از عمل پروتز سینه ، از موثرترین مواردی است که به کنترل کبودی و ورم ناشی از عمل و حفظ فرم جدید سینه ها کمک شایانی می کند.
  • لذا توصیه می گردد که تا زمان تعیین شده توسط پزشک معالج ، در طول شبانه روز به جز مواقعی که می خواهید استحمام کنید ؛ از آن استفاده نمایید.

سایر مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

  • در ارتباط با استحمام بعد از جراحی پروتز سینه ، بهتر است دقت داشته باشید که باید تا 6 هفته پس از عمل ؛ از غوطه ور شدن زخم در آب خودداری نمایید.

لازم به ذکر است در صورت مراقبت از سینه ها جلوگیری از خیس شدن بیش از حد آن ها ، می توانید یک هفته بعد از جراحی دوش بگیرید.

  • توصیه می شود تا چند هفته بعد از جراحی پروتز سینه در مواقع خواب و استراحت ، در حالت طاقباز قرار بگیرید و سر خود را به کمک چند بالش از حد بدن بالاتر قرار دهید ؛ این کار می تواند به کاهش تورم یا ناراحتی کمک کند ؛ علاوه بر این ، از خطر جابجایی ایمپلنت قبل از بهبودی نیز جلوگیری می کند.
  • توصیه می گردد تا یک هفته بعد از عمل پروتز سینه به خوبی استراحت کنید ؛ اما پیاده روی سبک روزانه در منزل را فراموش نکنید.
  • حداقل تا 4 هفته بعد از جراحی پروتز سینه ، از انجام ورزش های سنگین اجتناب نمایید و از انجام فعالیت های شدید بدنی و برداشتن اجسام سنگین نیز تا 6 هفته پس از عمل خودداری کنید.

هزینه پروتز سینه در تهران

هرچند جراحی پروتز سینه با دو رویکرد زیبایی و درمانی انجام می پذیرد ، اما باید اشاره داشت حتی اگر هدف از انجام این عمل جراحی ، ترمیم و بازسازی سینه بوده و در واقع رویکرد درمانی داشته باشد ؛ باز هم جزو اعمال جراحی زیبایی محسوب شده و در نتیجه بیمه هزینه های آن را تقبل نمی کند.

برای کسب اطلاع از هزینه قطعی این عمل جراحی ، به مطب جراح سینه مورد نظرتان مراجعه نمایید ؛ تا پس از بررسی های لازم هزینه دآن به شما ابلاغ گردد.