جراحی لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب ، نوعی جراحی زیبایی سرپایی است که فاصله بینی و لب بالا را کوتاه می کند و قرمزی لب فوقانی را با برداشتن بخش کوچکی از پوست اضافی لب بالا و دقیقا زیر بینی برجسته تر می کند.

جراحی لیفت سانترال لب ، مقدار بافت صورتی لب بالا را پرتر کرده و افزایش می دهد و در نتیجه به دنبال انجام این عمل ، لب فوقانی بیمار حالتی گردتر و حجیم تر به خود می گیرد.

همچنین لازم به ذکر است از آن جا که این جراحی سبب کشیدن لب به سمت بالا می شود ؛ در نتیجه ، دندان ها بیشتر دیده شده و هنگامی که فرد لبخند می زند ؛ چهره وی جذابتر خواهد شد.

ناگفته نماند که ماحصل جراحی لیفت سانترال لب ، دائمی می باشد.

لیفت سانترال لب

چرا جراحی لیفت سانترال لب انجام می شود ؟

لازم به ذکر است فاصله استاندارد بین لب و بینی یکی از فاکتورهای اساسی در راستای زیبایی چهره محسوب می شود.

از این رو افرادی که فاصله لب بالا و نوک بینی آن ها از هم زیاد است ، می توانند با انجام جراحی لیفت سانترال لب و بالا کشیدن لب فوقانی ؛ فاصله مابین نوک بینی و لب بالای خود را کاهش داده و با تناسب بخشیدن به آن ، بر زیبایی و جذابیت چهره خود بیفزایند.

کاندیدای مناسب ليفت سانترال لب

  • افرادی که از فرم لب بالای خود راضی نیستند.
  • افرادی که لب بالای آن ها به دلیل سیگار کشیدن یا کهولت سن دچار چروکیدگی شده است.
  • در این جا باید خاطر نشان نمود که به طور کلی به دنبال افزایش سن ، فاصله لب بالا و نوک بینی افزایش می یابد.
  • بنابراین افراد میانسالی که با این مشکل روبرو هستند و می خواهند فاصله لب و بینی را کاهش دهند ، کاندید مناسبی برای جراحی لیفت سانترال لب خواهند بود.

اقدامات قبل از جراحی ليفت سانترال لب

  • پیش از انجام جراحی لیفت لب در ابتدا ، معاینات لازم برای بیمار تجویز شده و حتما باید انجام پذیرند.
  • ضمنا توجه داشته باشید که جهت انجام این جراحی ، طول مابین لب بالا و بینی توسط پزشک جراح پلاستیک اندازه گیری می شود.
  • توصیه می شود از چند وقت قبل از عمل لیفت لب ، مصرف داروهایی از قبیل آسپیرین و داروهای ضد التهاب و همچنین مکمل های گیاهی قطع شود ؛ زیرا این داروها خونریزی را افزایش می دهند.
  • افراد قبل از جراحی لیفت سانترال لب ، باید در صورت ابتلا به هر گونه بیماری ، آلرژی و همچنین در صورت مصرف هر گونه داروی خاص ؛ این موارد را به پزشک خود اطلاع دهند.
  • مصرف الکل و سیگار باید از مدتی قبل از جراحی لیفت لب به طور کامل قطع شود ؛ زیرا این موارد در حین عمل می توانند جان فرد را به مخاطره انداخته و پس از عمل نیز می توانند فرآیند بهبودی را دچار اختلال کنند.