جراح بینی

انتخاب جراح بینی از مهم ترین پارامترهایی است که جهت کسب نتیجه رضایت بخش از جراحی بینی باید مورد توجه قرار گیرد.به طور کلی از آن جا که این فرآیند؛ از جمله اعمال جراحی چالش برانگیز در بینی جراحی های زیبایی به شمار می رود ، برای انجام آن باید یک دکتر بینی خوب، حاذق و مجرب که سابقه درخشانی در زمینه انجام انواع عمل های زیبایی بینی دارد را برگزید. اگرچه در حال حاضر تعدد جراحان بینی رو به افزایش است ، اما تنها تعداد کمی از آن ها دارای تجربه و مهارت کافی در زمینه رینوپلاستی هستند ؛ لذا با توجه به این که جراحی زیبایی بینی یک عمل های فوریتی نیست ، اکیدا توصیه می شود که علاقمندان به انجام آن ، در راستای انتخاب بهترین جراح رینوپلاستی شهر خود تحقیق نموده و آگاهانه اقدام به این جراحی نمایند. دکتر سید رضا رفیع فوق تخصص جراحی پلاستیک و از بهترین پزشکان جراح بینی در تهران می باشند ؛ ایشان تاکنون توانسته اند باز اتکا با تجربیات بالایی که دارند ، بهترین نتایج را از انجام انواع رینوپلاستی برای مراجعین خود به ارمغان آورند.

 

جراح بینی- دکتر رفیع

 

خصوصیات بهترین جراح بینی چیست؟

با توجه به موارد زیر در سایر مراجعین می توانیم بگوییم که جراح مناسب را انتخاب کرده ایم:

 • خلق تناسب چشم نواز بینی با آناتومی صورت
 • حفظ عملکرد تنفسی به همراه زیباسای عضو
 • توجه به خواسته های منطقی زیباجو و ارائه مشاوره صحیح برای راهنمایی بیشتر
 • اجرا پلن متفاوت و دریافت نتایج منحصر به فرد از رویکرهای اصلی بهترین جراح بینی تهران است.
 • اولویت قرار دادن سلامت بیمار به مسائل مادی

تاثیرات انتخاب جراح بینی حاذق

بسیاری از مراجعه کنندگان فکر می کنند که قبل از انجام این عمل تنها توجه به اقدامات و مراقبت های قبل و بعد کافی است و از موضوع انتخاب جراح غافل اند. اگر با آگاهی کامل در ان راه قدم بگذارید اما در انتخاب جراح کوتاهی کنید، تمامی تلاش هایتان بی فایده خواهد بود. در این قسمت از مقاله به توضیح اثراتی که انتخاب جراح خوب برجای می گذارد، خواهیم پرداخت:

از آنجایی که شخص مراجعه کننده با اهداف زیبایی به این پروسه روی می اورد، عدم دریافت نتیجه دلخواه تاثیر بدی بر روحیه و اعتماد به نفس وی خواهد گذاشت. بخش اعظمی از این نتیجه دریافتی به عهده بهترین جراح بینی تهران می باشد و ایشان در تمامی مراحل این پروسه ، یعنی قبل ، حین و بعد از آن تاثیر بسزایی دارند. 

انتخاب متخصص از آن حیث حائز اهمیت است که بالا بودن قدرت تشخیص ایشان شرایطی را فرام می اورد که ایشان بتواند مشکلات را در هر فرد تفکیک و برای هر یک پروسه جدا را در نظر بگیرد. به بیان ساده تر پزشک باید بتواند عیوب و ایرادات بینی را شناسایی کرده و با توجه به آناتومی موجود ، بهترین مدل را برای زیباجو برگزیند.
اگر شما در انتخاب جراح نهایت دقت را به عمل آورید بی نیاز به پروسه جراحی بینی ترمیمی خواهید شد و با خیال راحت می توانید به عملکرد وی تکیه کنید.

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی تهران

 • اگرچه هدف اصلی جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی ، ارائه زیبایی بیشتر است ؛ اما لازم به ذکر است که نتیجه این عمل جراحی ، فراتر از شکل ظاهری صورت است ؛ زیرا بینی ، ارگان اصلی بویایی بدن است و به عنوان بخشی از سیستم تنفسی بدن محسوب می شود.
 • لذا این تصور که عمل دماغ ، صرفا جنبه زیبایی دارد ؛ اشتباه بوده و باید اشاره داشت که یک دکتر بینی خوب و متبحر تهران در این زمینه ، علاوه بر اصلاح عیوب ظاهری بینی باید به عملکرد حیاتی بینی نیز توجه داشته و مشکلات بویایی و تنفسی را نیز بهبود بخشد.

تاثیر انتخاب بهترین و با تجربه ترین جراح بینی تهران بر روی نتایج

حتما فکر می کنید تمامی متخصصان و جراحان گوش و حلق و بینی و جراحان پلاستیک تهران یا سر تا سر کشور به دلیل گذراندن دروس مرتبط با جراحی بینی قادر هستند این فرایند را انجام دهند. اما این فکر اشتباه است. درست که تمامی این افراد اجزای انجام عمل جراحی را دارند اما تمامی آن ها قادر نیستند این فرایند را با نتایجی مطلوب و ایده آل به پایان برسانند. با انتخاب بهترین دکتر بینی تهران ، می توانید رضایت بخش بودن نتایج را تضمین کنید. به همین خاطر باید در مورد بهترین جراح بینی تهران و تاثیری که ایشان بر روی نتیجه عمل دارند نکاتی را در ذهن داشت.

به منظور اینکه شخص مراجعه کننده به نتیجه زیبا و مورد پسند خود برسد ، نیاز است تا یک سری شروط را در نظر داشت. شاید مهم ترین مسئله در این خصوص ، اثر گذاری یک پزشک باشد. مسئولیت اصلی این فرایند ، بر عهده پزشک بوده و ایشان در تمامی مراحل یعنی قبل ، حین و بعد از آن تاثیر بسزایی دارد.

بالا بودن قدرت تشخیص بهترین دکتر بینی تهران و همچنین مسئولیت پذیری او از این نظر مورد اهمیت می باشد که ایشان بتواند بدون هیچ چشم داشتی و در اولویت قرار دادن سلامتی بیمار ، مشکلات بینی را با دقت بی نظیر تشخیص دهند و عملکرد مثبتی داشته باشند. این مسئله به این معنی است که پزشک انتخابی شما باید قادر باشد عیوب و ایرادات بینی را شناسایی کرده و با توجه به خصوصیات کلی چهره فرد زیباجو ، یک مدل مناسب را برای او انتخاب نماید. پس با انتخاب بهترین و مجرب ترین جراح بینی تهران یا شهر محل زندگی خود نتیجه بخش بودن جراحی زیبایی بینی خود را تضمین کنید.

 

 

نحوه انتخاب بهترین دکتر بینی تهران

طبیعتا یافتن یک جراح بینی ماهر و توانمند امری دشوار می باشد. از همین رو بهتر است با روش های انتخاب بهترین دکتر عمل بینی تهران آشنا شوید تا با در نظر گرفتن این ویژگی ها انتخاباتی درست داشته باشید. 

 • بهترین روش برای یافتن یک جراح زیبایی بینی خوب و متخصص در وهله اول ، تحقیق از دوستان و آشنایانی است که قبلا جراحی کردن بینی انجام داده و تجربه این جراحی را داشته و از نتیجه دریافتی رضایت دارند.
 • در قدم بعدی توصیه می شود که در اینترنت تحقیق نمایید و با توجه به شهر محل سکونت تان ، بهترین جراح بینی تهران یا شهر خود را جستجو کنید.
 • در نهایت ، لیست پزشکانی که یافته اید را مورد ارزیابی و مقایسه قرار دهید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.
 • برای اطمینان از انتخاب تان ، به سایت رسمی پزشک مربوطه مراجعه کنید و نمونه کارهای موجود در سایت و صفحات مجازی ایشان را مشاهده بفرمایید.
 • همچنین می توانید برای نهایی کردن انتخاب تان ، به صورت حضوری به مطب پزشک مربوطه رفته و با بیماران حاضر در مطب که پیشتر توسط دکتر بینی که منتخب شما جراحی شده اند گفتگو کنید و از سطح رضایت آن ها از نتیجه و ماحصل عمل جویا شوید.

اهداف جراحی بینی از نظر دکتر رفیع بهترین جراح بینی تهران

رینوپلاستی ، گزینه بسیار خوبی برای دستیابی به اهداف زیر است :

 1. تعادل اندازه بینی با اجزای صورت
 2. تغییر عرض پل بینی
 3. بهبود نمایه بینی شامل برداشتن قوز یا افتادگی بینی
 4. شکل دهی نوک بینی
 5. تغییر زاویه بینی و دهان

رینوپلاستی ، می تواند با اهداف زیبایی شناختی یا ترمیمی برای اصلاح نارسایی هایی مادرزادی یا مشکلات تنفسی انجام شود.

بهترین کاندید رینوپلاستی 

 • رینوپلاستی می تواند زیبایی چهره و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد ؛ اما الزاما نمایه صورت را با تصویر ایده آل شما تغییر نمی دهد.
 • قبل از تصمیم به جراحی ، به دقت درباره انگیزش و انتظارات خود از جراحی با پزشک جراح صحبت کنید.
 • طبق گفته بهترین جراح بینی تهران ، بهترین کاندید راینوپلاستی کسانی هستند که خواسته منطقی از جراحی دارند نه کمال گرایی.
 • اگر سلامت جسمانی خوبی دارید و از نظر روانشناختی پایدار و واقع بین هستید ، می توانید کاندید خوبی برای جراحی زیبایی دماغ باشید.
 • در صورت ابتلا به بیماری های زمینه ایی فقط کافی است پزشک خود را در جریان بگذارید و اصولا بیماری ها عامل بازدارنده نیستند و می توان با لحاظ کردن مواردی عمل جراحی را انجام دهید.

برنامه ریزی برای عمل بینی

ارتباط خوب بیمار و جراح بینی ضروری است.

 • در جلسه مشاوره اولیه ، جراح زیبایی بینی تهران این پرسش را خواهد داشت که می خواهید بینی شما چگونه باشد ، ساختار بینی و صورت را بررسی می کند.
 • همچنین عواملی که می تواند بر روند جراحی تاثیر بگذارد و نتایج عمل صحبت خواهد کرد. این عوامل ساختار استخوان بینی و غضروف ، آناتومی صورت ، ضخامت پوست ، سن و توقعات شما را در بر می گیرد.
 • دکتر بینی در این جلسه ؛ تکنیک ها و نوع بیهوشی ، تسهیلات جراحی ، خطرات و هزینه را توضیح می دهد.
 • اگر جراحی زیبایی بینی یا آسیب دیدگی بینی در سال های گذشته همچنین هرگونه حساسیت دارویی و غذایی یا نارسایی تنفسی و حتی اگر سیگار می کشید ، حتما به پزشک معالج بگویید.

 

جراح بینی- دکتر رفیع

 

تکنیک های مورد استفاده بهترین جراح بینی تهران برای رینوپلاستی

دو روش تحت عناوین روش باز و بسته ؛ برای انجام این پروسیجر وجود دارد که بر اساس وسعت ایرادات بینی ، نیاز فرد و صلاحدید بهترین دکتر بینی تهران ؛ یکی از آن ها انتخاب می شود. هر تکنیک ، مزایا و معایب خاص خود را دارد. تفاوت اصلی ، بین این دو روش جراحی ؛ در برشی است که در ناحیه کلوملا ( پوست مابین حفره های بینی ) ایجاد می شود.

 • رینوپلاستی بسته

 • در رینوپلاستی بسته ، هیچ برشی در بخش کلوملای بینی ایجاد نمی شود و تمام برش ها در داخل سوراخ های بینی لحاظ می شوند ؛ این برش ها از خارج بینی قابل رویت نیستند.
 • در عمل زیبایی بینی به روش بسته به دلیل عدم ایجاد برش در بخش خارجی بینی ، جراح بینی قادر نخواهد بود که پوست بینی را به طور کامل از روی ساختار زیرین آن بلند کند ؛ لذا به دلیل محدودیت دیدی که دارد به کل ساختمان بینی اشراف نداشته و نمی تواند اصلاحات گسترده ای را بر روی بینی اعمال کند.
 • به طور کلی باید گفت هرچند جای برش و بخیه عمل دماغ به روش بسته به وضوح قابل تشخیص نمی باشد ؛ اما از آن جا که در عمل دماغ به روش بسته ، پزشک دید محدودی از ساختار بینی دارد ؛ این روش عمل برای افرادی که با ایرادات مختصری در بینی خود مواجه هستند گزینه مناسبی خواهد بود.
 • رینوپلاستی باز

 • در جراحی کردن دماغ به روش باز ، افزون بر برش هایی که داخل بینی بیمار ایجاد می شوند ؛ برش کوچکی نیز در بافت جدا کننده سوراخ های بینی ( کلوملا ) زده می شود.
 • پزشک از طریق این برش ، می تواند پوست بینی را از روی دماغ بلند کرده و در نتیجه به سهولت به ساختار زیرین استخوان و غضروف دست یابد.
 • مهم ترین مزیت عمل دماغ به روش باز ؛ این است که در این روش ، جراح بینی دید بهتری از اجزای بینی دارد ؛ لذا برای انجام جراحی های گسترده و اعمال تغییراتی از قبیل اصلاح تیغه بینی ، نوک و پل آن ، سوراخ ها یا حتی برداشتن توده ها و برجستگی ها از روی دماغ ؛ گزینه مناسبی به شمار می رود.
 • در آخر باید اشاره نمود که هر دو تکنیک عمل ، در صورتی که به یک دکتر بینی ماهر و مجرب سپرده شوند ؛ به یک اندازه موثر خواهند بود.

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

همانطور که می دانید جراحی های زیبایی بینی یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین جراحی های پلاستیک در ایران و از همه مهم تر استان تهران و پایتخت ایران است. سوالی که ممکن است ذهن اکثر افراد را به خود درگیر کند این است که چگونه مطمئن شویم بعد از جراحی ، بینی ما فرمی مطلوب ، طبیعی و زیبا دارد؟ در این خصوص باید بگویم اگر پزشک انتخابی شما از مهارت ، تجربه ، تخصص و همچنین دانش بسیار زیادی برخوردار باشد ، می تواند تمامی تغییرات مورد نظر را به نحوی بر روی بینی اعمال کند که شخصی دیگر متوجه عمل شدن بینی شما نشود. بهترین دکتر بینی طبیعی کار را تنها می توان با بررسی دقیق نمونه کار ها یافت. یک دکتر بینی مجرب و طبیعی کار به خوبی می داند که چگونه تغییرات مورد نظر خود را بر روی بینی اعمال کند که تناسب میان اجزای چهره از بین نرود. دکتر رضا رفیع بهترین و متبحر ترین جراح بینی تهران ، با آگاهی داشتن نسبت به اصول و استاندارد های زیباشناسی و با داشتن سابقه ای طولانی مدت و همچنین انجام جراحی های زیبایی صورت و بینی به تعداد بسیار زیادی به عنوان یکی از حاذق ترین و متبحر ترین جراحان زیبایی بینی طبیعی شناخته شده هستند که شما عزیزان می توانید برای به دست آوردن بهترین نتایح و داشتن بینی طبیعی و متناسب با چهره خود به ایشان در تهران مراجعه کنید.

 

 

 

قیمت جراحی بینی توسط دکتر رضا رفیع

برای بیشتر کسانی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند ، این سوال به وجود می آید که قیمت عمل بینی توسط بهترین جراح بینی تهران چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم ، نمی توان این هزینه را به صورت دقیق بیان کرد زیرا هزینه عمل زیبایی بینی توسط دکتر انتخابی شما تعیین می شود و به فاکتور های مختلفی از جمله مشکلات بینی شما ، تجربه ، تخصص و دانش پزشک انتخابی ، روش مورد استفاده او و عیره بستگی دارد. زمانی که بهترین جراح زیبایی بینی را انتخاب کردید ، نوبت به بررسی هزینه های جراحی می رسد. جراحی به فرم طبیعی قیمت متفاوتی داشته و بستگی به دستمزد خود پزشک نیز دارد ، که جراح زیبایی بینی همراه با تیم خود دریافت می کند. هزینه بیمارستان ، دارو ها و آزمایشاتی که انجام می دهید نیز در هزینه های نهایی تاثیر دارند. برای اطلاع پیدا کردن از هزینه جراحی رینوپلاستی توسط دکتر رضا رفیع می توانید از همان ابتدا هزینه تقربی آن را از ایشان جویا شوید. برای این کار می توانید فرم تماس سایت دکتر رفیع را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود. همچنین برای داشتن یک جلسه مشاوره با جناب آقای دکتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس گرفته و هماهنگی های لازم را انجام دهید. به یاد داشته باشید انتخاب بهترین جراح بینی تهران ، می تواند کمک بسیار زیادی به دریافت بهترین نتایج کند.

سوالات متداول از بهترین دکتر بینی تهران

 • آیا بینی در حین عمل شکسته می شود ؟

روش جراحی دماغ با نیاز بیمار متفاوت است و شکستن ستخوان در حین عمل یا استئوتومی در تمام جراحی ها الزامی نیست.استئوتومی یک عمل دقیق و کنترل شده است که با ابزاری تخصصی به نام استئوتوم و اخیرا نیز با اره اولتراسونیک انجام می شود.استئوتومی ؛ قسمت بالایی استخوان های بینی را به یکدیگر نزدیک می کند و اغلب به دلایل ترمیم شکستگی ، باریک شدن دماغ ، پل عریض و صاف کردن بینی کج استفاده می شود.

 • آیا رینوپلاستی دردناک است ؟

طبق گفته های بهترین جراح بینی تهران ، عمل کردن دماغ تحولات شگفت انگیزی را ایجاد می کند ، اما این عمل برخلاف آنچه بیماران تصور می کنند دردناک نیست. جراحان معمولا از بی حسی موضعی همراه با آرام بخشی استفاده می کنند ، بنابراین بیماران در حین عمل آرام هستند و دردی احساس نمی کنند.

 • آیا می توان رینوپلاستی و عمل چانه را همزمان انجام داد ؟

در هیچ عمل جراحی زیبایی دماغ به عمل همزمان دیگری برای حصول نتیجه بهتر نیاز نیست مگر بینی با چانه ؛ چرا که عمل ترکیبی این دو ، می تواند پروفایل چهره ( نمای نیم رخ ) را تغییر دهد. توجه داشته باشید که نقص در چانه ، می تواند تمام تلاش ها را برای بینی خوب از حیض انتفاع ساقط کند ؛ به همین دلیل است که ما نسبت به رابطه چانه با بینی تا این مقدار حساس هستیم. چانه کوچک ، می تواند بینی را بزرگتر نشان دهد و سبب شود زاویه بین فک و گردن تعریف نشده به نظر برسد. عمل ترکیبی بینی و چانه ، نمایه هماهنگ و بهینه صورت را به همراه خواهد داشت ؛ اما گزینه مناسبی برای همه متقاضیان جراحی دماغ نیست.

سخن پایانی

در آخر لازم به ذکر است عمل دماغ بر روی بافت های تغییر شکل یافته بینی انجام می شود و این بافت ها می توانند به تدریج تغییر شکل دهند ، لذا نتیجه عمل ممکن است به مرور زمان دستخوش تغییراتی واقع گردد ؛ متاسفانه گریز از این مسئله حتی با انتخاب بهترین جراح بینی تهران نیز میسر نمی شود.از این رو بهتر است افراد از عمل زیبایی بینی انتظارات معقولانه و واقع گرایانه داشته باشند.البته باید اشاره داشت که با این وجود ، افراد باید در انتخاب بهترین و مجرب ترین دکتر بینی که سابقه ای مطلوب در جلب رضایت مراجعین خود داشته است نهایت دقت را بکار گیرند.

بهترین جراح لیفت صورت در تهران - دکتر رفیع
دکتر رضا رفیع

دکتر رضا رفیع، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، با بیش از 20 سال تجربه، چهره و اندام شما را به شاهکاری از زیبایی تبدیل می کند.

دکتر رضا رفیع

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه