عمل جراحی گوش

جراحی گوش یا اتوپلاستی از جمله رایج ترین جراحی های زیبایی می باشد که با هدف رفع نامتقارن بودن گوش ها ، کوچک کردن گوش ها ، رفع برجستگی و افتادگی قسمت نرم گوش انجام می شود. ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

از مزایای عمل جراحی زیبایی گوش می توان به افزایش اعتماد به نفس ، زیباتر شدن ظاهر و غیره اشاره کرد.

نمونه کار جراحی زیبایی گوش ؛ توسط دکتر رضا رفیع بهترین جراح پلاستیک تهران

 

اقدامات قبل از جراحي گوش

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی زیبایی گوش انتخاب جراح گوش می باشد، برای انتخاب یک جراح گوش راه های متفاوتی وجود دارد از جمله پرس و جو از دوستان و آشنایان یا جستجو در گوگل.

پس از انتخاب جراح گوش مورد نظر برای مشاوره به مطب او بروید و تمامی انتظارات خود را از انجام این عمل زیبایی به او بگویید.

پس از اطمینان از انتخاب جراح گوش مورد نظر پیش از مراجعه برای جراحی موارد ذیل را انجام دهید:

  1. آزمایشاتی را که جراح گوش برای تان مشخص نموده است را به طور کامل انجام دهید و نتیجه آن را برای بررسی های بیشتر به جراح نشان دهید.
  2. شب قبل از جراحی اتوپلاستی شام سبک میل کنید و به مدت 8 ساعت قبل از عمل چیزی نخورید و کاملا ناشتا باشید.
  3. حتما در روز جراحی یک همراه با خود داشته باشید.

جراحی گوش

نحوه جراحي گوش چگونه می باشد ؟

در رابطه با نحوه جراحی زیبایی گوش باید بگوییم که این عمل را می توان تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام داد.

برای رفع برجستگی و بزرگی گوش ، جراح گوش ابتدا یک برش کوچک در جایی که چین های گوش وجود دارد ایجاد می کند و پس از آن پوست و غضروف اضافه را از آن بخش برداشته و در صورت نیاز به غضروف شکل می دهد.

پس از اتمام فرآیند اعمال تغییرات ، جراح گوش ناحیه برش خورده را بخیه می زند و برای تثبیت آن در موقعیت جدید گوش را پانسمان می نماید.

مدت زمان عمل جراحي گوش حدود 2 الی 3 ساعت می باشد.

مراقبت های بعد از جراحي گوش

  • افرادی که قصد دارند عمل جراحی زیبایی گوش انجام دهند به این نکته توجه داشته باشند که به مدت 4 ساعت پس از عمل چیزی میل نکنند چرا که ممکن است به دلیل داروهای بیهوشی دچار حالت تهوع و استفراغ شوند.
  • توصیه می شود تغذیه بعد از اتوپلاستی را با یک نوشیدنی آغاز کنید.
  • داروهایی را که جراح گوش برای تان تجویز نموده است را به طور مرتب استفاده کنید.
  • هنگام استراحت و دراز کشیدن مراقب باشید بر روی گوش نخوابید.
  • در هفته اول پس از جراحی زیبایی گوش از انجام فعالیت های سنگین جدا خودداری کنید.

آیا جراحي گوش عوارض دارد ؟

برخی از افراد گمان می کنند که جراحي گوش باعث کاهش شنوایی آن ها می شود باید بگوییم که اصلا این چنین نیست و اتوپلاستی هیچ تاثیری بر روی شنوایی گوش ندارد و در صورتی که افراد برای انجام این عمل به یک جراح خوب و مجرب مراجعه کنند و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت نمایند دچارعارضه ای نخواهند شد.

جراحی گوش

آیا جای بخیه های جراحی زیبایی گوش باقی می ماند ؟

جراحی زیبایی گوش ؛ از جمله جراحی های تخصصی به شمار می رود که کسب نتایج مطلوب از آن ، مستلزم انتخاب یک جراح فوق تخصص پلاستیک حاذق و مجرب می باشد.

لذا در صورت انتخاب بهترین جراح ؛ نه تنها حصول نتایج رضایت بخش از این عمل جراحی ، محقق می گردد ؛ بلکه امکان باقی ماندن جای زخم ناشی از عمل نیز به حداقل ممکن خواهد رسید ، به طوری که غالبا با انجام متبحرانه این جراحی ؛ تنها زخم بسیار مختصری باقی می ماند که آن هم به دلیل قرارگیری برش جراحی در قسمت چین پشت گوش به هیچ عنوان قابل رویت نخواهد بود.

آیا نتایج جراحی زیبایی گوش دائمی است ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله ؛ نتایج عمل اتوپلاستی ( جراحی زیبایی گوش ) ، دائمی می باشد و تنها در صورتی که گوش مورد اصابت ضربه یا آسیب دیدگی واقع شود ؛ جهت ترمیم بخش آسیب دیده ، به عمل مجدد نیاز خواهد بود.

آیا جراحی زیبایی گوش بر عملکرد شنوایی تاثیر می گذارد ؟

خیر ؛ جراحي گوش ، صرفا بر روی بخش بیرونی گوش متمرکز است و از این رو بر میزان شنوایی که در گوش میانی و داخلی واقع شده است ، تاثیر سوء نخواهد گذاشت.

نتایج جراحی زیبایی گوش ، چه زمانی قابل مشاهده می گردد ؟

در همان روز جراحي گوش ، نتایج آن ملموس خواهد بود ؛ اما به طور کلی برای دیدن نتیجه قطعی این عمل جراحي باید تا پایان دوران نقاهت و پروسه بهبودی که تقریبا 4 الی 6 هفته به طول می انجامد ، صبر کنید.

جراحی گوش

مدت زمان انجام جراحی زیبایی گوش چقدر است ؟

مدت زمان انجام جراحي گوش ؛ بسته به وسعت اصلاحات مورد نیاز ، وضعیت بیمار و مواردی از این قبیل ، متغیر است و حدودا بین 2 – 1 ساعت ، طول می کشد.

آیا جراحی زیبایی گوش با درد همراه است ؟

طبیعتا طی فرآیند جراحي گوش ، فرد هیچ گونه دردی حس نخواهد کرد ؛ چرا که این عمل جراحي تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد.

در خصوص احساس درد پس از جراحي گوش باید گفت که احساس ناراحتی و درد ناشی از عمل ، از بدیهیاتی است پس از هر عمل جراحي بروز می کند و در حقیقت این مسئله ، بخشی از پروسه بهبودی می باشد.

البته ناگفته نماند که درد بعد از جراحي زیبایی گوش ؛ بسیار خفیف و اندک بوده و برای تسکین آن ، می توان از داروهای مسکن ( با تایید پزشک معالج ) استفاده کرد.

هزینه جراحی زیبایی گوش چقدر می باشد ؟

هزینه جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی با توجه به فاکتورهای مختلفی تخمین زده می شود که مستلزم معاینه بیمار می باشد ، لذا پیش از بررسی و معاینه بیمار ، نمی توان قیمت دقیق آن را معین نمود.