جراحی گوش یا اتوپلاستی از جمله رایج ترین جراحی های زیبایی می باشد که با هدف رفع نامتقارن بودن گوش ها ، کوچک کردن گوش ها ، رفع برجستگی و افتادگی قسمت نرم گوش انجام می شود.در صورتی شما نیز نیاز به انجام این نوع عمل زیبایی را دارید یا کودکتان می بایست این جراحی را انجام دهد می توانید برای کسب بهترین نتیجه به بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران دکتر سیدرضا رفیع  مراجعه کنید.

 

جراحی گوش- دکتر سیدرضا رفیع

 

مزایای اتوپلاستی 

از مزایای عمل جراحی گوش می توان به افزایش اعتماد به نفس ، زیباتر شدن ظاهر و غیره اشاره کرد.

نمونه کار جراحی زیبایی گوش ؛ توسط دکتر رضا رفیع بهترین جراح پلاستیک تهران

 

اقدامات قبل ازاتوپلاستی

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی گوش، انتخاب بهترین دکتر عمل گوش می باشد، برای انتخاب یک جراح گوش راه های متفاوتی وجود دارد از جمله پرس و جو از دوستان و آشنایان یا جستجو در گوگل. پس از انتخاب  بهترین جراح گوش مورد نظر برای مشاوره به مطب او بروید و تمامی انتظارات خود را از انجام این عمل زیبایی به او بگویید.

پیش از مراجعه برای جراحی موارد ذیل را انجام دهید:

 1. آزمایشاتی را که جراح مشخص نموده است را به طور کامل انجام دهید و نتیجه آن را برای بررسی های بیشتر به جراح نشان دهید.
 2. شب قبل از جراحی شام سبک میل کنید و به مدت 8 ساعت قبل از عمل چیزی نخورید و کاملا ناشتا باشید.
 3. حتما در روز جراحی یک همراه با خود داشته باشید.

انتخاب جراح گوش

 • در قدم اول بعد از اینکه تصمیم به جراحی می گیرید می بایست به این نکته توجه کنید که جراح گوش باید چگونه باشد؟
 • از جمله مواردی که باید به ان توجه کنید بررسی میزان تجربه و نمونه جراحی های او در این زمینه می باشد.
 • او باید دید زیبایی شناسانه داشته باشد تا قادر به رفع مشکل نازیبا بودن گوش ها باشد. 

کاندیدای مناسب برای انجام اتوپلاستی

 • کودکانی که با گوش هایی بزرگ به دنیا می آیند از شش سالگی به بعد می توانند کاندیدای مناسبی برای این جراحی به شمار بروند.کودکان نباید بیماری هایی همچون عفونت گوش داشته باشند.
 • بزرگسالان نیز ممکن است در کودکی این جراحی را انجام نداده باشند و اکنون احساس کنند که نیاز به تغییر در ظاهر گوش هایشان وجود دارد.
  سلامتی عمومی در افراد اهمیت بسیاری دارد.نباید افراد دچار هیچگونه بیماری باشند.
 • بزرگسالانی که سیگاری می باشند باید مدتی پیش از انجام این پروسه سیگار خود را ترک کرده باشند.

 

جراحی گوش

 

نحوه جراحی گوش چگونه می باشد ؟

 • در رابطه با نحوه جراحی گوش باید بگوییم که بهترین جراح گوش این پروسه را تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می دهد.
 • برای رفع برجستگی و بزرگی گوش ، جراح گوش ابتدا یک برش کوچک در جایی که چین های گوش وجود دارد ایجاد می کند و پس از آن پوست و غضروف اضافه را از آن بخش برداشته و در صورت نیاز به غضروف شکل می دهد.
 • پس از اتمام فرآیند اعمال تغییرات ، جراح گوش ناحیه برش خورده را بخیه می زند و برای تثبیت آن در موقعیت جدید گوش را پانسمان می نماید.مدت زمان عمل اتوپلاستی حدود 2 الی 3 ساعت می باشد.

مراقبت های بعد از عمل گوش

بهترین جراح گوش در تهران توصیه های بعد از عمل زیر را به بیماران توصیه می کنند:

 • افرادی که قصد دارند عمل جراحی زیبایی گوش انجام دهند به این نکته توجه داشته باشند که به مدت 4 ساعت پس از عمل چیزی میل نکنند چرا که ممکن است به دلیل داروهای بیهوشی دچار حالت تهوع و استفراغ شوند.
 • توصیه می شود تغذیه بعد از اتوپلاستی را با یک نوشیدنی آغاز کنید.
 • داروهایی را که جراح گوش برای تان تجویز نموده است را به طور مرتب استفاده کنید.
 • هنگام استراحت و دراز کشیدن مراقب باشید بر روی گوش نخوابید.
 • در هفته اول پس از عمل از انجام فعالیت های سنگین جدا خودداری کنید.

آیا این پروسه عوارض دارد ؟

برخی از افراد گمان می کنند که جراحي گوش باعث کاهش شنوایی آن ها می شود باید بگوییم که اصلا این چنین نیست و اتوپلاستی هیچ تاثیری بر روی شنوایی گوش ندارد و در صورتی که افراد برای انجام این عمل به یک جراح خوب و مجرب مراجعه کنند و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت نمایند دچارعارضه ای نخواهند شد.

 

جراحی گوش-دکتر سیدرضا رفیع

 

آیا جای بخیه های جراحی زیبایی گوش باقی می ماند ؟

 • اتوپلاستی، از جمله جراحی های تخصصی به شمار می رود که کسب نتایج مطلوب از آن ، مستلزم انتخاب یک جراح فوق تخصص پلاستیک حاذق و مجرب می باشد.
 • لذا در صورتی که انتخاب بهترین جراح گوش تهران ؛ نه تنها حصول نتایج رضایت بخش از این عمل جراحی ، محقق می گردد ؛ بلکه امکان باقی ماندن جای زخم ناشی از عمل نیز به حداقل ممکن خواهد رسید ، به طوری که غالبا با انجام متبحرانه این جراحی ؛ تنها زخم بسیار مختصری باقی می ماند که آن هم به دلیل قرارگیری برش جراحی در قسمت چین پشت گوش به هیچ عنوان قابل رویت نخواهد بود.

آیا نتایج اتوپلاستی دائمی است ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله ؛ نتایج عمل اتوپلاستی ، دائمی می باشد و تنها در صورتی که گوش مورد اصابت ضربه یا آسیب دیدگی قرار گیرد ؛ جهت ترمیم بخش آسیب دیده ، به عمل مجدد نیاز خواهد بود.

آیا اتوپلاستی بر عملکرد شنوایی تاثیر می گذارد ؟

خیر ؛ این پروسه زیبایی ، صرفا بر روی بخش بیرونی گوش متمرکز است و از این رو بر میزان شنوایی که در گوش میانی و داخلی واقع شده است ، تاثیر سوء نخواهد گذاشت.

نتایج جراحی زیبایی گوش ، چه زمانی قابل مشاهده می گردد ؟

در همان روز که عمل را انجام می دهید ، نتایج آن ملموس خواهد بود ؛ اما به طور کلی برای دیدن نتیجه قطعی این عمل جراحي باید تا پایان دوران نقاهت و پروسه بهبودی که تقریبا 4 الی 6 هفته به طول می انجامد ، صبر کنید.

 

جراحی گوش-دکتر رفیع

 

مدت زمان انجام عمل زیبایی گوش چقدر است ؟

مدت زمان انجام جراحی گوش بسته به وسعت اصلاحات مورد نیاز ، وضعیت بیمار و مواردی از این قبیل ، متغیر است و حدودا بین 2 – 1 ساعت ، طول می کشد.

آیا این فرآیند با درد همراه است ؟

طبیعتا طی انجام این پروسیجر ، فرد هیچ گونه دردی حس نخواهد کرد ؛ چرا که این عمل جراحي تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد.در خصوص احساس درد پس از پروسه جراحی باید گفت که احساس ناراحتی و درد ناشی از عمل ، از عوامل بدیهی است پس از هر عمل جراحي بروز می کند و در حقیقت این مسئله ، بخشی از پروسه بهبودی می باشد. البته ناگفته نماند که درد بعد از جراحي گوش، بسیار خفیف و اندک بوده و برای تسکین آن ، می توان از داروهای مسکن که توسط بهترین دکتر عمل گوش در تهران برای افراد تجویز می شود.

هزینه اتوپلاستی چقدر می باشد ؟

هزینه جراحی گوش با توجه به فاکتورهای مختلفی تخمین زده می شود که مستلزم معاینه بیمار می باشد ، لذا پیش از بررسی و معاینه بیمار ، نمی توان قیمت دقیق آن را معین نمود.

سخن آخر

جراحی گوش از جمله جراحی های زیبایی به شمار می رود که افراد می توانند برای بهتر شدن ظاهر و بالا رفتن اعتماد به نفس خود این عمل را انجام دهند در صورتی که علاقه ای به این کار ندارند در انجام آن اصراری وجود ندارد. این عملی بی خطر محسوب می شود و دوره ریکاوری با توجه به مراقبت های پس از عمل خیلی به سرعت پیش می رود لازم به ذکر است که در این جراحی به هیچ عنوان فرآیندی در زمینه بهبود شنوایی انجام نمی شود و تنها جنبه زیبایی دارد و اصلاح ساختاری را انجام می دهد. بعد از اینکه تصمیم خود را در خصوص انجام این جراحی اتخاذ نمودید باید بهترین جراح گوش تهران را برای خود برگزینید تا با خیال راحت این پروسه زیبایی را انجام دهید و نگرانی در پیش نداشته باشید.