جراحی لیفت صورت که با نام علمی ریتیدکتومی نیز شناخته می شود، یک نوع روش جراحی است که  با بالا کشیدن پوست و بافت های زیرین صورت نشانه های مشهود پیری را از بین می برد. با افزایش سن ؛ به طور طبیعی عضلات صورت شل می شوند و این مسئله ، سبب بروز علائم متداول پیری مانند چین و چروک و خطوط عمیق در چهره می شود. زمانی وجود دارد که در آینه نگاه می کنید و حس می کنید که از وجود این چین و چروکها راضی نمی باشید. در صورتی که تصمیم به جراحی و مشاوره با فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دارید، دکتر سید رضا رفیع بهترین انتخاب برای این جراحی به شمار می رود.

جراحی لیفت صورت

با جراحی ليفت صورت ، می توان چین و چروک ها را بهبود بخشیده و ظاهری شاداب تر و جوان تر برای افراد به ارمغان آورد.جراحی ليفت صورت ؛ در زدودن چین و چروک ها ، خطوط و شلی پوست صورت بویژه نواحی میانی صورت مانند گونه ها و همچنین نواحی تحتانی صورت نظیر فک و گردن بسیار موثر است.لازم به ذکر است که اعمال جراحی لیفت ابرو و جراحی پلک نیز ؛ از جمله جراحی هایی هستند که غالبا همراه با جراحی ليفت صورت انجام می شوند.توجه داشته باشید که انجام این جراحی ها به طور همزمان با جراحی ليفت صورت ، امکان پذیر بوده و در رفع نشانه های پیری و دستیابی به ظاهری جوان تر تاثیر گذار خواهند بود.

کاندیدای مناسب برای انجام لیفت صورت

 • افراد باید در سلامتی کامل به سر ببرند.
 • در نوسان وزنی نباشند و چنان چه قصد کاهش وزن دارند پروسه لیفت صورت را به تعویق بیاندازند.
 • سیگاری نباشند ، سیگار کشیدن درحین فرآیند عمل و بهبودی پس از آن ایجاد اختلال خواهد کرد.

جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود ؟

این پروسه جراحی ، معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می پذیرد و روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.

 • در جراحی لیفت صورت به روش سنتی ، برشی دقیقا از خط رویش مو تا گیجگاه زده می شود و تا زیر گوش ادامه می یابد و به انتهای خط مو ( پایین پوست سر ) منتهی می شود.در برخی موارد ؛ برای انجام جراحی ليفت صورت ، گاهی اوقات تنها برش بسیار کوچکی کفایت می کند.
 • لازم به ذکر است که روش جراحی ليفت صورت ، به میزان تغییر مورد نظر و وسعت افتادگی صورت و غیره بستگی دارد.باید توجه داشت که چربی و بافت های زیرین پوست را می توان ، پیش از جابجایی پوست و بخیه زدن در موضع مورد نظر ؛ به میزان یکنواخت در زیر پوست بیمار جابجا نمود.دکتر سید رضا رفیع فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران می باشند که از ایشان به عنوان یکی از بهترین جراحان لیفت صورت در ایران یاد می شود.
 • دکتر رفیع ، با توجه به نیاز بیمار و شرایط وی و در نهایت صلاحدید خود ؛ بهترین روش برای لیفت صورت را برگزیده و مورد استفاده قرار می دهند.ایشان تاکنون نتایج بسیار درخشانی را در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی ، در کارنامه کاری شان به ثبت رسانیده اند ؛ لذا شما همراهان گرامی با مراجعه به ایشان می توانید به بهترین نتایج از جراحی های زیبایی و ترمیمی صورت و بدن دست یابید.

مزایای جراحی لیفت صورت

 • این جراحی می تواند هرگونه افتادگی را در پوست برطرف کند و ظاهر بسیار جوان و شادابی را در افراد به وجود بیاورد.
 • بعد از اینکه جراحی لیفت صورت را انجام می دهید ظاهر گردن چانه و گونه ها نیز بسیار بهتر به نظر می رسد.این موضوع ظاهر کلی صورت را بهبود می بخشد.
 • ماندگاری لیفت صورت با روش جراحی بسیار بالاتر از روش های تزریقی می باشد و معمولا این زمان بین 7 الی 10سال می باشد. با سیگار نکشیدن و قرار نگرفتن در معرض اشعه خورشید می توانید این زمان را افزایش دهید. این موضوع باعث شده  که این روش بسیار بیشتر از تزریق های موقت مورد توجه قرار گیرد.

آیا جراحی لیفت صورت عوارض دارد ؟

جراحی ليفت صورت ، چنانچه توسط یک جراح پلاستیک ماهر و مجرب انجام پذیرد ؛ احتمال بروز عوارض ناشی از آن به حداقل خواهد رسید. لذا در غیر این صورت ممکن است ، عوارضی حادث گردد که برخی از آن ها عبارتند از :

 • بروز عفونت و ایجاد نکروز در پوست
 • از دست رفتن فرم طبیعی چهره
 • ایجاد هماتوم یا لخته شدن خون زیر پوست
 • به جا ماندن اثر زخم و ایجاد کلوئید ( گوشت اضافه در محل زخم )

جراحی لیفت صورت

هزینه لیفت صورت

برای محاسبه میزان هزینه جراحی لیفت صورت ، فرد زیباجو باید حتما مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد ؛ چرا که هزینه این عمل جراحی با توجه به مولفه های مختلفی برآورد می گردد و ممکن است در هر فردی متفاوت باشد.

آیا این جراحی درد زیادی را به همراه دارد؟

در حین جراحی شما تحت بیهوشی عمومی قرار دارید و مطمئنا درد را تجربه نخواهید کرد بعد از از بین رفتن اثرات این مواد ممکن است درد خفیفی را تجربه کنید که با مصرف داروها قابل کنترل می باشد.

اقدامات پیش از جراحی لیفت صورت

 • همانطور که در جریان هستید هر نوع جراحی پیش از انجام نیازمند رعایت کردن یک سری نکات می باشد ، این موضوع قادر است از وجود هرگونه اختلال در روند جراحی و پس از ان جلوگیری کند پس بسیار مهم است که پیش از انجام جراحی لیفت صورت مواردی را رعایت کنید:
 • در ابتدای کار باید در جلسه مشاوره با جراح مورد نظرتان در مورد سوابق پزشکی ، داروهای مصرفی و سوابق جراحی خود توضیحاتی را ارئه دهید.
 • پزشک آزمایشاتی که ملزم به انجام ان می باشید را اعلام خواهد کرد و صورت شما را از لحاظ فیزیکی بررسی می کند.
  جراح زیبایی توضیحاتی را در خصوص داروهایی که پیش از جراحی نباید مصرف کنید را به شما ارائه می کند.
 • در نظر داشته باشید که این جراحی نیازمند دوره نقاهت می باشد حتما در این خصوص از پزشک خود سوال کنید و به مدت لازم از محل کار خود برای استراحت مرخصی بگیرید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

 • بعد از اینکه پروسه جراحی انجام می شود نیاز به مراقبت هایی هست که باعث طی شدن سریع تر روند بهبودی و ماندگاری بیشتر جراحی خواهد شد.
 • داروهای ضد درد که پزشک برایتان تجویز شده است را مصرف کنید و در مصرف داروهای آنتی بیوتیک به هیچ عنوان سهل انگاری نکنید.
 • در صورتی که تورم و کبودی را تجربه می نمایید این مساله به مدت دو الی سه هفته طبیعی است برخی از افراد این روند را خیلی سریع و برخی کند طی می کنند. استفاده از کمپرس سرد با تجویز پزشک می تواند در رفع تورم موثر به شمار بیاید.
 • تا دو هفته بعد از پروسه عمل به فعالیت های روزمره خود بازنگردید برای انجام فعالیت های سنگین و پرتحرک باید حدود یکماه صبر کنید. البته برای هر شخصی ممکن است این زمان متفاوت باشد پس بهتر است این موضوع را از جراح لیفت صورت خود سوال کنید.

سخن آخر

 • میزان موفقیت در جراحی لیفت صورت بسیار درصد بالایی را شامل می شود. در صورتی که یک جراح خوب و با تجربه را برای انجام این جراحی برگزینید، می تواند انتظار یک نتیجه عالی را داشته باشید. بعد از جراحی نیز باید حتما تمامی نکات مراقبتی را مو به مو و بسیار صحیح انجام دهید این موضوع می تواند نتیجه ای فوق العاده در پی داشته باشد.
 •  جراحی لیفت صورت امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد و با کمک گرفتن از تکنولوژی های پیشرفته و کاملا به روز برای افراد انجام می شود. اگرچه گاهی اوقات افراد از روش های سنتی برای این جراحی کمک می گیرند.
 • بعد از انجام لیفت صورت گردن و صورتتان ظاهر جوان پیدا خواهد کرد. از چین و چروک ها دیگر خبری نیست و حس رضایتمندی در شما وجود خواهد داشت .نتیجه لیفت صورت معمولا ماندگاری بالایی حدود 7-10 سال خواهد داشت و موقتی نخواهد بود. انجام لیفت صورت موجب افزایش اعتماد به نفس در افراد خواهد شد.