عمل جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت که با نام علمی ریتیدکتومی نیز شناخته می شود ؛ یک نوع روش جراحی است که  با بالا کشیدن پوست و بافت های زیرین صورت نشانه های مشهود پیری را از بین می برد. ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

با افزایش سن ؛ به طور طبیعی عضلات صورت شل می شوند و این مسئله ، سبب بروز علائم متداول پیری مانند چین و چروک و خطوط عمیق در چهره می شود.

با جراحی ليفت صورت ، می توان چین و چروک ها را بهبود بخشیده و ظاهری شاداب تر و جوان تر برای افراد به ارمغان آورد.

جراحی ليفت صورت ؛ در زدودن چین و چروک ها ، خطوط و شلی پوست صورت بویژه نواحی میانی صورت مانند گونه ها و همچنین نواحی تحتانی صورت نظیر فک و گردن بسیار موثر است.

جراحی لیفت صورت

لازم به ذکر است که اعمال جراحی لیفت ابرو و جراحی پلک نیز ؛ از جمله جراحی هایی هستند که غالبا همراه با جراحی ليفت صورت انجام می شوند.

توجه داشته باشید که انجام این جراحی ها به طور همزمان با جراحی ليفت صورت ، امکان پذیر بوده و در رفع نشانه های پیری و دستیابی به ظاهری جوان تر تاثیر گذار خواهند بود.

جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود ؟

این جراحی ، معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می پذیرد و روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.

در جراحی لیفت صورت به روش سنتی ، برشی دقیقا از خط رویش مو تا گیجگاه زده می شود و تا زیر گوش ادامه می یابد و به انتهای خط مو ( پایین پوست سر ) منتهی می شود.

در برخی موارد ؛ برای انجام جراحی ليفت صورت ، گاهی اوقات تنها برش بسیار کوچکی کفایت می کند.

لازم به ذکر است که روش جراحی ليفت صورت ، به میزان تغییر مورد نظر و وسعت افتادگی صورت و غیره بستگی دارد.

باید توجه داشت که چربی و بافت های زیرین پوست را می توان ، پیش از جابجایی پوست و بخیه زدن در موضع مورد نظر ؛ به میزان یکنواخت در زیر پوست بیمار جابجا نمود.

دکتر سید رضا رفیع فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران می باشند که از ایشان به عنوان یکی از بهترین جراحان لیفت صورت در ایران یاد می شود.

دکتر رفیع ، با توجه به نیاز بیمار و شرایط وی و در نهایت صلاحدید خود ؛ بهترین روش برای لیفت صورت را برگزیده و مورد استفاده قرار می دهند.

ایشان تاکنون نتایج بسیار درخشانی را در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی ، در کارنامه کاری شان به ثبت رسانیده اند ؛ لذا شما همراهان گرامی با مراجعه به ایشان می توانید به بهترین نتایج از جراحی های زیبایی و ترمیمی صورت و بدن دست یابید.

 

آیا جراحی لیفت صورت عوارض دارد ؟

جراحی ليفت صورت ، چنانچه توسط یک جراح پلاستیک ماهر و مجرب انجام پذیرد ؛ احتمال بروز عوارض ناشی از آن به حداقل خواهد رسید.

لذا در غیر این صورت ممکن است ، عوارضی حادث گردد که برخی از آن ها عبارتند از :

  • بروز عفونت و ایجاد نکروز در پوست
  • از دست رفتن فرم طبیعی چهره
  • ایجاد هماتوم یا لخته شدن خون زیر پوست
  • به جا ماندن اثر زخم و ایجاد کلوئید ( گوشت اضافه در محل زخم )

هزینه لیفت صورت

برای محاسبه هزینه جراحی لیفت صورت ، فرد زیباجو باید حتما مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد ؛ چرا که هزینه این عمل جراحی با توجه به مولفه های مختلفی برآورد می گردد و ممکن است در هر فردی متفاوت باشد.