جراحی بینی

جراحی بینی

امروزه یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی ، جراحی بینی می باشد که در میان مردان و علی الخصوص بانوان طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است. جراحي بيني به طور کلی با اهداف تغییر سایز ، تغییر فرم و شکل ظاهری بینی و رفع عیوب بینی انجام می گیرد به نحوی که بیشترین میزان هماهنگی میان بینی و دیگر اجزای چهره ایجاد گردد.

جراحي بيني در عین ایجاد زیبایی و تناسب در بینی می بایست مشکلات تنفسی و ساختاری بینی را نیز مرتفع نماید.

مزایای جراحی بینی

مزایای جراحي بيني را می توان به دو دسته زیبایی و سلامتی تقسیم بندی نمود ، در ادامه به شرح مزیت های جراحي بيني می پردازیم.

مزایای جراحی بینی از لحاظ زیبایی

جراحي يیني از منظر زیبایی می تواند منجر به ایجاد تغییرات زیر در چهره گردد :

  1. ایجاد تقارن در صورت : از آنجایی که کمترین ناقرینگی در بینی می تواند زیبایی چهره را مختل نماید ، از جراحي بيني می توان جهت ایجاد تعادل در بینی و به دنبال آن ایجاد هماهنگی در چهره بهره جست.
  2. بهبود چهره : ایجاد اشکال در نوک بینی یا پل بینی می تواند در وهله اول توجه دیگران را به خود جلب نماید ، بنابراین با جراحي بيني و ایجاد تغییر در نوک بینی یا پل بینی می توان این اختلال را برطرف نموده و توجه دیگران را به سایر نواحی صورت جلب نمود.
  3. ایجاد حجم مناسب در بینی : جراحي بيني جهت برقراری تناسب میان بینی و بقیه اعضای صورت از طریق کاهش پهنای بینی حتی به میزان ناچیز می تواند زیبایی چهره را افزون نماید و تاثیر چشمگیری در ایجاد هارمونی چهره ایفا نماید.
  4. رفع قوز بینی : با جراحي بيني می توان اشکالات پل بینی را که ممکن است به صورت مادرزادی وجود داشته یا ناشی از حوادث بروز نموده باشد را اصلاح نمود.

مزایای جراحی بینی از لحاظ سلامتی

مبتنی بر مطالبی که پیشتر ذکر نمودیم می توان اذعان داشت که جراحي بيني علیرغم ایجاد زیبایی در بینی قادر به اصلاح اختلالات عملکری بینی نیز می باشد که این اصلاحات عبارتند از :

  1. بهبود مشکلات تنفسی : جراحي بيني از طریق باز کردن مجاری باریک بینی و اصلاح اشکالات عملکردی می تواند به بهبود عملکرد تنفسی بینی بیانجامد.
  2. اصلاح نقایص مادر زادی : جراحي بيني علاوه بر رفع نقص های مادرزادی داخلی بینی امکان اصلاح سایر نقایص بینی از قبیل انحراف تیغه بینی را نیز مهیا می کند.

لازم به ذکر است که درصد رضایت از جراحي بيني به میزان اتنظار بیمار از جراحي بيني و همچنین انتخاب جراح متخصص و مجرب وابستگی بسیاری دارد.

نمونه کار جراحی بینی توسط  دکتر سید رضا رفیع

انواع روش های جراحی بینی

 جهت انجام جراحي بيني دو روش در نظر گرفته شده است که عبارتند از :

  • جراحي بيني به روش باز

در این روش جهت تسهیل دسترسی جراح بینی و ایجاد دید کامل به ساختمان و اسکلت بینی ، یک برش کوچک در ناحی میانی سوراخ های بینی که اصطلاحا کلوملا نامیده می شود ایجاد می گردد ، سپس پوست بینی با دقت زیاد از روی سطح بینی برداشته شده و اصلاحات لازم صورت می پذیرد.

بدیهی است در این روش از جراحي بيني ، بروز تورم و التهاب ناشی از عمل نسبت به روش بسته بیشتر می باشد اما این موضوع نگران کننده نیست ، چرا که پس از گذشت مدت زمانی کوتاه و با رعایت مراقبت های ضروری پس از عمل این التهاب و تورم برطرف خواهد شد.

ضمنا جراحي بيني باز در اعمالی از جراحي بيني که نیاز به ایجاد تغییرات عمده روی بینی وجود دارد به ظور مثال جراحي بيني ثانویه و جراحي بيني گوشتی گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

  • جراحي بيني به روش بسته

جراحي بيني بسته برای آن دسته از متقاضیان جراحي بيني که در صدد ایجاد تغییرات جزئی روی بینی می باشند می تواند انتخاب درستی باشد ، زیرا در جراحي بيني به این روش همه برش ها در داخل بینی زده می شوند و جراح از طریق ورود به حفره های بینی اقدام به عمل می نماید.

انتخاب هر یک از روش های فوق جهت جراحي بيني بسته به نظر جراح بینی و شرایط بیمار دارد.

هزینه جراحی بینی

جراحی بینی در صورتی که به منظور درمان و بهبود عملکردی بینی انجام شود ، تحت پوشش بیمه قرار داشته و بیمه هزینه های آن را تقبل خواهد نمود ؛ اما چنانچه با هدف بهبود ظاهر بینی و رفع ایرادات بینی انجام گیرد بیمه هزینه های آن را پوشش نخواهد داد.

برای اطلاع از هزینه جراحی زیبایی بینی باید به مطب جراح پلاستیک مراجعه نموده و تحت معاینه و بررسی قرار گیرید.

دکتر سید رضا رفیع فوق تخصص جراحی پلاستیک و از برترین جراحان پلاستیک بینی در تهران می باشند ، در صورتی که علاقمند به انجام جراحی بینی می باشید می توانید جهت ویزیت و مشاوره به مطب ایشان مراجعه نمایید.

Call Now Buttonتماس با دکتر